Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi alapján szoktatok választan...

Mi alapján szoktatok választani a buszon ülőhelyet magatoknak, amikor van bőven választási lehetőség?

Figyelt kérdés
Hova szerettek ülni?
2016. jan. 21. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Leghátra vagy sehova, inkább akkor állok, nem szeretem ha tuskók velem azok a utasok akiknek nem adom át a helyem, hátra meg nem jönnek mert Man Lion's city-be hátul magas a lépcső.
2016. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Társasággal hátra, magamban pedig inkább előre, és nem az ablak mellé, mert szeretem figyelni közben az utat, meg nézem a sofőrt hogy vezet.
2016. jan. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritkán buszozok, mert inkább kocsival járok, de ha mégis buszra szállok, akkor mindig olyan ülést választok, amin menetiránnyal háttal kell ülni. Engem nem zavar, ha így kell utazni, de az emberek többségét igen, így itt a legkisebb az esélye, hogy át kellene adni valakinek a helyet vagy esetleg valaki mellém üljön.
2016. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Kettes hejre ülök inkáb kivülre az ablak mellé a táskámat teszem h senki ne üljön mellém föleg ne az ilyen kolbász és hagyma szagu öregemberek
2016. jan. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valahova hátrafelé, ablak mellé, egyes ülésre.
2016. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Morozov válasza:
Alapvetően a kettes helyeket szeretem, az ablak mellett, és lehetőleg azon az oldalon, amelyiken nem süt a szemembe a nap. Ha nincs kettes, akkor általában nők, vagy sovány fiúk mellé ülök, mert széles a vállam és szűkös a hely.
2016. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kedvenc helyem távolsági járaton a hátsó ajtó előtti ülés, de persze ha pont arról süt a nap, a túloldalra ülök..ha az épp foglalt, vagy hideg van (és jön az ajtón a hideg), akkor máshova ülök..

Nem távolsági buszon meg ha van akkor olyan helyre ülök ahol egyedül ülök, így nem ülnek mellém..ha olyan lehetőség nincs, akkor oda ahol találok helyet..

2016. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, én se szeretem átadni a helyemet, egyrészt, mert nem is bírok állni (szédülősök csoportját erősítem), másrészt nyilván nem szeretek.

Ez az egyik ok, hogy mindig ablak mellé ülök.

Másik ok: szeretek elgondolkozni, elbambulni, ellenni magammal. Elgondolkozni, punnyadni meg akkor tudok, ha kizárom a külvilágot és kinézek az ablakon. Metrón például körülbelül csak magam elé tudok nézni, zavaró.

Harmadik ok: a folyosó melletti ülésen ülve lökdösnek a járkáló, álló utasok, majdnem az arcomba lóg az olvasnivalójuk, ha háttal állnak, akkor a táskájuk.


A csukló mögötti részen mindig sokkal kevesebben vannak, mint a csukló előtti részen.


Szóval csukló mögött, kettes ülés, ablak mellett.

2016. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ha van jo csaj melle ulok le, de megjobb vele szembe... amugy allok...:D ulok napkozben eleget...
2016. jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%

Távolsági buszon jobb első ülésre, ott kilátok előre, látom hogy vezet (vagy épp telefonál) a sofőr. Esetleg a hátsó (középső) ajtó utáni ülésre, mert tágasabb előtte a hely, nem zavar senki. És hosszú úton alapvetően jobban szeretek a belső ülésen ülni, kényelmesebben elférek (cserébe mindenki a vállamnak megy le-felszállásnál).


Ha ezek a helyek foglaltak, akkor meg közel mindegy hol ülök, csak ne a kerékvágatnál legyen mert akkor megőrülök hogy nem fér el a lábam, és ne a leghátsó 4-5 üléses üléssor, mert akkor meg tuti valami nyalakodós pár fog mellém ülni.


Helyi buszon meg majdnem mindegy, ahol van. Beülök egyedül 4-esbe is ha tudom hogy pang a busz, vagy 2 ülésesbe az ajtó közelébe. De például hibrid buszoknál szeretem hallgatni ahogy leáll meg elindul a motor, így az elé ülök be.

2016. jan. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!