Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg van ilyen törvény,...

Tényleg van ilyen törvény, hogy a volán társaságnak addig buszjáratot kell biztosítani egy területre amíg iskolás korú gyerek van?

Figyelt kérdés

Egy olyan településről van szó amelyet kevesen laknak, összesen 3x jár arra busz hétköznap, az is kb. használhatatlan. Középiskolába amíg voltak diákok mindenki úgy oldotta meg a bejárást ahogyan tudta vagy koleszos volt. Mindenkinek több autója is van, nekem 2 is (mindig kell egy üzemképes).


A busz üresen jár, szórják ki a milliókat az ablakon. Már úgy volt, hogy idén elballag az utolsó diák is, a busz jó eséllyel megszűnt volna, de most egy idióta nő kiköltözött az egyik tanyába egy óvodás korú gyerekkel. Az a pletyka kering, hogy nem szűnhet meg a járat amíg iskolás korú gyerek van. Ennyi erővel akkor örök időkig járhat üresen vagy max. 1 személlyel, mert lesz mindig egy hülye aki gyereket visz ki egy szar tanyára (vagy oda is szüli meg). Komolyan, ezért az adófizetők pénzéből fent kell tartani egy hülye buszjáratot? Nem lehetne megoldani azt, hogy a illetékes önkormányzat indít inkább egy telekocsit? Vicc ez már!


A helyi médiához akarok ezzel fordulni, szerintetek jogos a felháborodásom?



2016. jan. 31. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Konkrétan melyik település melyik buszjáratáról beszélünk?


Lehet, hogy az egy szakaszon igenis forgalmas buszjárat, csak a vonal végén van ez a rendkívül alacsony forgalmú szegmense. Ilyenkor nem feltétlen jó megoldás az sem, ha hamarabb visszafordul a busz és az eddig menetben töltött idő helyett a végállomáson várakozik tétlenül. Ezzel együtt valószínűleg érdemes elgondolkozni a menetrend módosításán, hátha más időpontokban indítva jobban lefedné a helyi lakosság mobilitási igényeit a járat.


Egyébként törvényileg nincs meghatározva, pontosan hová, milyen feltételek mentén kell járatot indítani, így valóban sok az olyan tanyás járatok száma, amelyek elenyésző számú utas kiszolgálasát végzik. Ezek egy jó része iránytaxikkal (más néven falubusz vagy tanyabusz) gazdaságosabban kiváltható lenne, bár ezekkel nekem meg az a bajom, hogy a jelenlegi szabályozási rendszerbsn kizárólag a helyiek kell, hogy finanszírozzák a települési költsrgvetésből és igazából csak ők tudják használni is, hiszen a máshonnan odautazók nemigen tudják megrendelni a szolgáltatást.

2016. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A területileg illetékes falu és a tanya közt jár a busz, a teljes szakaszon üresen megy, hisz 2 település között jár csak. Tehát aki felszáll rá az csak a tanyavilágba tud kiutazni vele.


Akik meg alkalmanként kijárnak megoldják másképp a kijutást (taxi, rokon ki visz, buszozás a szomszéd faluba és onnan visz ki valaki, stb.)

2016. jan. 31. 12:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Az önkormányzat rendel meg mindent. Ha ilyen jó formában vagy, akkor nagyhirtelen jelentsd fel a polgármestert..


Egyébként neki nem sok köze van hozzá, mert a közgyűlés dönt. Bemész egy ilyen napra, és ott beszólsz..

2016. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Te sem így fognád fel, ha többen beszólogatnának azzal, hogy a helyi busszal el tudnék járni... persze, eltudnék, ha nem lenne konkrét uti cél csak egy falu utcáin bóklászni...
2016. jan. 31. 13:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt honnét vetted? Csak nem abból a japán videóból, ahol csak azért megy a vonat valami faluba, mert egy lány még suliba jár?

Kétlem, hogy lenne ilyen törvény.

2016. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mondj már kérlek konkrétumot, mert így még azt sem lehet eldönteni, ki a megrendelő. Ez egy helyi járat, amit az önkormányzat rendel meg, vagy egy kvázi helyközi járat, amit az NFM rendel meg? Egyáltalán ki üzemelteti, állami cég, önkormányzati cég, magáncég? Ugyanis mindezektől függ, hogy kihez is kell fordulnod a busz ügyèben.


A törvény pusztán ellátási kötelezettséget ìr elő a lakott hely lakosságszámától függően, helyi közlekedésre az önkormányzatnak, helyközire az államnak. De nem részletezi az utazóközönség típusát és az iskolás gyermekekre is csak annyi vonatkozik, hogy bejutásukat valahogyan meg kell oldani.


Továbbá én úgy látom, hogy neked nem a járat létével van bajod, hanem a menetrendjével. Ami bizony nem egy kőbe vésett dolog. Csak épp nem tudunk konkrét tippet adni, amíg nem specifikálod, mely járatról van szó.

2016. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az algyői buszról beszélsz?
2016. febr. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Arról hát, sok èrtelme nincs. Èn èrtem, hogy annak az önkormányzatnak telik rá, de másba is tudná ölni a pènzt a területen aminek lehet nagyobb haszna lenne.


Amúgy meg nem csak a menetrend a rossz, hanem az útvonal is. Nekem Algyőn semmi dolgom, mindenkèpp ott át kène szállnom + kerülni egy jó nagyot

2016. febr. 1. 08:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyűjts aláírást az ott lakóktól, hogy Algyő helyett Szegedre menjen a busz, ha mindenki aláírja, azt talán figyelembe veszi az önkormányzat az útvonalkijelölésnél. Jobb ötletem sajnos nincs, mert 1 emberre nem szoktak hallgatni az önkormányzatnál, de ha ott van elég sok aláírás, akkor számolniuk kell a nép haragjával, ha nem tesznek valamit a buszközlekedés javítására.
2016. febr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kocsi, robogó, kerékpár?
2016. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!