Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszokon miért nincs ajtónyi...

A buszokon miért nincs ajtónyitó gomb, mint a vonatokon?

Figyelt kérdés
arra gondolok,amit az utasok használhatnak
2016. febr. 1. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert felesleges
2016. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok buszon van. Okoz is némi zavart (itt Budapesten), mert

- van, amelyiken nincs;

- van, amelyiken van, s használni is kell;

- van, amelyiken van, de a vezető nyit mégis.

2016. febr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk mindegyik buszon van. Az első ajtó kivételével, azt sofőr nyitja-zárja. A többi autómatikusan záródik.
2016. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miről beszélsz, kérdező? Ma már a Magyarországon üzembe helyezett városi buszok szinte mindegyikén van ajtónyitó gomb. Elővárosi és távolsági buszokon viszont a ritkább megállóközök és a kevesebb ajtó miatt inkább csak potenciális hibaforrás, mintsem hasznos elem.
2016. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Melyiken nincs?
2016. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"citromost nevű felhasználó válasza:


Melyiken nincs?"


Nő vagyok, s ritkán tömeg közlekedem, típust ne várj.

Budapesten nincs a régebbi buszokon, trolikon, villamosokon. Nincs a héven sem, pedig az valahol vonat.

Nincs a távolsági buszokon. Nem mondom, hogy egyiken sincs, de én még nem láttam.

2016. febr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Vicces, hogy az Alstom metron van ajtonyito gomb, de leszallas jelzo nincs, pedig az is hasznos lenne.

Buszokon van, de nem mindegyiken es van olyan is (ne kerdezd miert), hogy nem hasznalhato.

2016. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! vidéki kisvárosban lakok,még nem láttam ilyen buszt itt,pedig mennyivel egyszerűbb,ha az utas ki tudná nyitni és nem kéne a sofőr felé ordítani,h nyissa má' ki,ha esetleg nem nyitotta volna ki
2016. febr. 2. 17:29
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Budapesten közlekedő buszok közül jelenleg minden típuson van a leszállási szándék jelzésére használandó gomb, olyan fordulhat esetleg elő, hogy kívül nincs. Ez utóbbi az ikarus 260,280,263-as típusú autóbusz esete.
2016. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Sokan keverik a leszállásjelzőt az ajtónyitóval....nem ugyanaz
2016. febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!