Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogos-e a büntetés?

Jogos-e a büntetés?

Figyelt kérdés

A történet a következő:

Minden hónapban havi távolsági bérlettel járok x városból y városba. Most 02.06.-án páromnál felejtettem a bérletemet, és így a januári bérletemmel utaztam, amiért megbüntettek jogosan.

DE:

A volán a honlapján is írja, hogy 15 napon belül ha bemutatja az utas az előtte megvásárolt bérletét, abban az esetben a pótdíj összege 8000 Ft helyett 1300 Ft. Mivel a bérletemet 02.05.-én vette meg a párom, amin rajta is van a vásárlás ideje, így elvileg ha 15 napon belül bemutatom, abban az esetben csak 1300 Ft-ot kell fizetnem. Az ellenőr a büntetési lapon viszont kihúzta ezt a részt, és bejelölte az utólagos bemutatás nem lehetséges lehetőséget. Ebben az esetben az ellenőr hibázott? Nem nyújtott kellő felvilágosítást, így úgymond megtévesztett, és szándékosan vagyoni kárt okozott (volna). Jogi útra terelhető szerintetek ez az eset?



2016. febr. 7. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ha van bérleted, de nincs nálad és ezt közlöd az ellenőrrel, akkor gyanítom nem húzza ki azt a részt..

Te meg januári bérlettel jaszkariztál februárban. Most akkor ki is akart megtéveszteni kit?

2016. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudod, mikor 3 éve jársz egy másik városba munkába, és mindig jó bérlet van nálad, akkor előfordul 6.-án reggel 5-kor, hogy rá sem nézel a bérletre, és csak későn jut eszedbe. Sajnos így jártam. Tudom, figyelmetlen voltam, de 3 év alatt had forduljon már elő egyszer az emberrel. A bértelen ettől függetlenül rajta van, hogy mikor lett vásárolva, így 1300-nak kell lennie a pótdíjnak.
2016. febr. 7. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vidd be a központba a büntetést, és mondd hogy neked már volt bérleted..ha ott se fogadják el ki kell fizetni a teljes büntetést..
2016. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vidd be a központba és kérdezd meg, de esélyes, hogy nem véletlenül húzta ki.

Ugyanis egész más, hogy januári bérlettel utaztál, mintha semmilyen bérleted nem lett volna, üzletszabályzatban utána kell nézni.

A januári bérlettel gyakorlatilag megpróbáltad hülyének nézni az ellenőrt, tehát eleve rosszhiszeműen jártál el, míg ha azt mondod, hogy nincs nálam semmi, otthon van a bérletem, akkor semmi gond, 1300-ért bemutathatod.

2016. febr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!