Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volt BKV jegyem, de elfelejtet...

Volt BKV jegyem, de elfelejtettem lyukasztani. Jött az ellenőr! Akkor most mennyi a bírság tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
Ma jöttem haza a a HÉV-en és felszállt az ellenőr. Oda adtam neki a jegyet, de nem fogadta el , mert nemvolt lyukasztva. Elkérte az igazolványomat, visszaadta. Majd adott egy csekket, és azt mondta, hogy 8 napon belül, bérlettel visszakell mennem a BKV-hoz és felmutatni azt, így meguszom 2.000 ft potdíjjal. A csekkre megcsak annyi van ráírva hogy 12.000 ft. Most akkor az utazási feltételek meik részét szegtem meg tulajdonképpen?
2010. ápr. 2. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt a részét hogy felszállás után a jegyet érvényesíteni kell.
2010. ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Gyakorlatilag jegy nélkül utaztál (az, hogy van nem egyenlő azzal, hogy van és használtad is). Ha nincs bérleted akkor a bünti 12e FT ha van bérleted akkor 2e. Legközelebb m ondj kamu nevet és címet (akkro nem tudják behajtani :P).
2010. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ráckevei hév??
2010. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csepeli HÉV!
2010. ápr. 2. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ma egy nagyon korrekt ellenőr nővel találkoztam. 8-án (március) lejár a bérletem és ma busszal mentem dolgozni. A hónapban ha 10X buszoztam de most jött ellenőr. Én meg mivel több mint 10 éve utazok bérlettel így felszálltam és leültem. Jött az ellenőr a 161-es buszon én meg megutattam neki és szólt hogy lejárt múlt hónapban. Mondtam neki elnézést nem néztem a dátumot meg a hónapban nagyrészt kocsival is közlekedtem és csak ritkán busszal szabad e lyukasztanom most gyorsan. látta hogy jó pár bérletszelvény sorakozik a pénztárcámban és mondta hogy igen akkor kezeljek egy jegyet. Van nálam mindig jegy egy 7-8 darab. fogtam letéptem egyet ő elkérte kilyukasztotta és vissza adta. Szóval minden tiszteletem neki.
2010. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet a héven a kalauztól is venni jegyet, nem?
2010. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
csak ha ott száll fel, ahol nincs pénztár
2010. júl. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!