Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A magyar utazási kedvezmények...

Túramotoros kérdése:

A magyar utazási kedvezmények horvát országra is érvényesek? 90%-os kedv. Utazhatok buszon vonaton stb. Ezzel le tudok nyáron menni a tengerre, vagy a határtól egész jegy kellene?

Figyelt kérdés

2016. márc. 30. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Ezek a kedvezmények kizárólag a belföldi helyközi utazásra érvényesek, mivel elsősorban a mindennapi életviteledhez kötődő költségek csökkentése a cél, szociális alapon, nem pedig a tengerparti nyaralás elérhetőbbé tétele.


Nemzetközi utazások esetén főszabály szerint nem utazhatsz a határig belföldi díjszabással kedvezményesen és onnan tovább kedvezmény nélkül, hacsak nem szállsz ténylegesen át a határállomáson. Tehát végig a teljes, nemzetközi díjszabás szerinti árat kell fizetned, hiába volna belföldre kedvezményed.

2016. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Elég baj az, hogy belföldön is én fizetem a maga utazását. Még a nyaralását is mással fizettetné ki?
2016. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó világ lenne ha így működne de sajna nem. Onnantól adott ország saját díjszabása.
2016. márc. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Feri:

Évente 8 retur jegyet vehetek a nyugdijj intézet adta mert anyám rakba meghalt én lettem a gyámja és amiatt kaptam én is meg a hugom is.

2016. ápr. 1. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Figyelj, túramotoros.

Részvétem anyukád miatt, és örömmel olvasom, hogy jó testvérként vigyázol a hugodra.

De tudod Karácsony előtt, decemberben voltam egy régi ismerősnél látogatóban, vidéki város, igazi adventi hangulat. Beszélgettünk, pálinkáztunk, még a templomba is elindultunk, csak sajnos útba esett egy kocsma, szóval a Miatyánkot a karzat helyett a pultnál mondtuk el.

De elmondom, mit láttam:

- ugye 3 pálinka után nem vezetünk, hanem felszállunk a buszra, ha utazni szeretnénk

- mármint felszállnánk arra a tetves buszra, ha járna, és a veszteség miatt nem ritkítanák szét a járatokat

- utaznak 30-an a buszon, abból 10 nyugdíjas, nem vesz jegyet, 5 keleti brazil, na az pláne nem vesz jegyet, 5 diák félárú jegyet vesz, 5 egyéb 90%-os jegyet vesz, én egyike vagyok a néhány hülyének, akik teljes árú jegyet akarnak venni, a sofőr meg megkérdezi, hogy kell-e jegy, vagy megoldjuk okosba'

- mondom adj már egy jegyet, b.aszod, pár száz forintért semmi kedvem k.urvaanyázni az ellenőrrel, a rendőrrel pláne nem, meg te se rúgasd már ki magad, ha lebukunk, tökömöccse

- sofőr látja, hogy nem ismerem a járást, ad egy jegyet

- a fűtetlen buszon szétfagyunk, szerencsére az elfogyasztott pálinka 50 fokos volt, szóval nincs nagy baj

- visszafelé megint várni kellene több, mint egy órát a kettőberakott hideg buszra, mondom hívok egy taxit, én arra a lélekvesztőre fel nem szállok megint

No, a lényeg: nincs ingyenes utazás. A sofőrt fizetni kell, a gázolaj sem a csapból folyik ingyen, a közlekedés drága dolog. Aki nem fizet az utazásért, ahelyett - elvileg - az önkormányzatnak kellene fizetnie, kipótolni a masszívan veszteséges bizniszt, na az önkormányzat is csóró, mindenki csóró, nem fizet, a sofőr zsebre dógozik, örül a mellékesnek, az utas örül, hogy de jól átb.aszta a rendszert, oszt a vége az lesz, hogy nem lesz pénz, a járatok felét elveszik, mert veszteséges, a zsebre dolgozó sofőrt kirúgják, az utas meg mehet autóval, gyalog, biciklivel, göncölszekérrel, ha nem akar órákat várni a rozoga, hideg buszra

Nem személyesen tőled sajnálom a 8 retúrt, csak pénz nélkül semmi nem megy, oszt ha senki nem fizet, akkor nem lesz semmi, oszt szívhat mindenki.

2016. ápr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Erről az átbaszósdi járat kivevős dologról hallottam már.Értem mit mondasz.
2016. ápr. 2. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!