Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Némelyik roma miért engedhet...

Némelyik roma miért engedhet meg magának ilyeneket?

Figyelt kérdés

ülök a vonaton, 2x2-es ülés, szemben velem egy srác, én kívül, ő belül..érkezik a roma asszony, nem volt máshol hely, beült velem szembe, a fiú mellé, miközben közölte hogy az foglalt.."majd ha jön arrébb ülök", mondta a nő, egy megállóra rá jött is, de a nő nem volt hajlandó felállni, én adtam át a lánynak a helyet


miért tudnak egyes emberek (főképp a romák, de nem általánosítok) ilyen parasztok lenni?



2016. ápr. 13. 15:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Mert egész életükben ezt látták egymástól, a kultúrált nevelés hiánya miatt.
2016. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
88%
Mert ezek ösztönlények és sajnos azt mondják nekik hogy megtehetik.
2016. ápr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
17%
Ezt a kérdést cigányozás nélkül is feltehetted volna és akkor lehetne értelmesen beszélgetni róla. Így csak fröcsögés és ösztönlényezés megy, miközben jóval összetettebb a kérdés. Ami ráadásul úgyis megy a levesbe, akint meglatja az admin.
2016. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert megtehetik, kihasználják, hogy félnek tőlük a dolgozók. Próbáld ki a haverral elmentek buszozni és ordibálsz, neveletlenül viselkedsz magyarként, akkor egyből leküld a sofőr vagy vonaton a kalauz. De ha cigány van akkor ez nem történik meg, sőt még a jegyedet se kell érvényesíteni, és érdekes módon mindenkinek vörös lesz a feje.


Ja és tisztelt kötekedők, jelentgetők, esetleg adminok ezt annak tudatába írom, hogy romológiát végeztem és amit írtam az egytől-egyig IGAZ. Ez nem rasszizmus se fasizmus, se neonáci komment.

2016. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert pontosan tudja hogy hatalmas nagy birka a magyar és nem meri se leordítani, se felrángatni az ülésből. Bejön neki a módszer? Be .. Akkor miért ne csinálja ,most őszintén?


Most csináld meg ugyanazt magyarként hogy trikós szotyizós cigányok közé beülsz miközben mondják ,hogy foglalt a hely. Nekik nem visszatartó erő a börtön simán levernek ,lekéselnek, csak nagyobb menők lesznek egy -két év börtöntől a haveri körben.

2016. ápr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Függetlenül attól hogy roma vagy nem, a helyjegyes vonatokat kivéve nincsenek foglalt helyek a vonaton, ahol szabad hely van a vonaton, oda le lehet ülni. Ha nincs már máshol hely, miért álljon az, aki korábban szállt fel, mert valaki a barátnőjének foglalja a helyet.
2016. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#6

azért az túlzás hogy nem volt hely, amikor odajött engem nézett nagyon, mintha csak az ő helyére ültem volna le..ráadásul a túlsó ülések egyikén meg ott ült egy hozzá hasonló nő, mellette pl volt szabad hely, oda is leülhetett volna


tény hogy sok hely nem volt, de ha foglalt úgymond, akkor miért nem ült át máshova, mondjuk oda a másik nő mellé, akivel úgy láttam még ismerősök is?

2016. ápr. 13. 16:28
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ha volt még hely a vonaton, akkor tényleg bunkóság volt.
2016. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
45%

Előre leszögezem: zsidó vagyok, nem cigány.

Sok ember a tömegközlekedési járművön "jegyet vesz" az utazótáskájának vagy a "láthatatlan barátjának". Erre allergiás vagyok. Lehet, a hölgy azt hitte, hogy a cigány származása miatt mondta a fiú, hogy foglalt, és ezért ült le csak azért is. Amúgy ha én x. megállóhelyen le szeretnék ülni, ne egy idegen mondja meg, hogy leülhetek-e, mert x+3 megállóban majd fel fog szállni egy ismerőse, akinek foglalja a helyet. Ha ennyire gáláns, akkor vegye meg előre a jegyet is!!!!

2016. ápr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9

jó igen, ez lehetett volna..de konkrétan a pulcsija is ott volt a srácnak, a nő majdnem ráült, ha a srác nem veszi el onnan


meg mondom, utána megérkezett a fiú barátnője, a fiú megkérte a nőt hogy álljon már fel, megérkezett akinek foglalta, és még a nő volt kiakadva..

azért ha valamit megígér, legalább tartsa be..

2016. ápr. 13. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!