Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Némelyik roma miért engedhet...

Némelyik roma miért engedhet meg magának ilyeneket?

Figyelt kérdés

ülök a vonaton, 2x2-es ülés, szemben velem egy srác, én kívül, ő belül..érkezik a roma asszony, nem volt máshol hely, beült velem szembe, a fiú mellé, miközben közölte hogy az foglalt.."majd ha jön arrébb ülök", mondta a nő, egy megállóra rá jött is, de a nő nem volt hajlandó felállni, én adtam át a lánynak a helyet


miért tudnak egyes emberek (főképp a romák, de nem általánosítok) ilyen parasztok lenni?



2016. ápr. 13. 15:26
1 2
 11/19 anonim válasza:
46%
A pulcsijának (amivel foglalta a helyet) vett jegyet a fiú? Gondolom nem. Annyi a hibája a hölgynek, hogy nem mondta azt, amikor leült: Figyelj, a jegyet én is ugyanúgy megvettem, jogom van leülni, a barátnőd pedig így járt. Igaza volt az egyik válaszolónak, ha nincs helyjegy a vonaton, nincs mit számon kérni, nem válogathatja meg az utastársait.
2016. ápr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11

szerintem ezen a vonalon még a nő se vett jegyet, nem hogy a srác a pulcsijának :D


annyiban igaz hogy nem helyjegyes, de ha van más hely is, és a fiú megkérte hogy üljön már el, van máshol is hely, akkor ennyit igazán megtehetne, fél méterrel se kellett volna elmozdulnia

2016. ápr. 13. 19:46
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg már csaka zért sem állt fel. Amúgy meg független attól hogy ki vagy mi akart leülni,e z a foglalós dolog kegyetlen gáz. Egy jegyet vesz az emberek nagy többsége, és az bizony egy hely elfoglalására jogosít, ha ennél több kell akkor meg elhet venni az egész buszt/vonatot. :D
2016. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%
Ne haragudj, de hogy is lehet "foglalt" egy ülés a vonaton? A srác a barátnőjét várta, de hacsak nem helyjegyes a vonat nem értem miért ne ülhetne oda akárki (főleg ha nincs hely). Amúgy a másik, hogy ha egy nagyobb darab cigányasszonyról van szó nyilván nem is olyan könnyű neki bemászni a belső ülésre.
2016. ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
38%

Némelyik roma miért enged meg magának ilyet?

Helyszín BP Városligeti fasor ingyenes parkoló. Soha nincs hely, mindig vadászni kell. Megyek a kocsival, látom, egymás mellett két hely is van. Gondolom beállok az egyikre. Jön oda a cigány, hogy ez foglalt, ide nem lehet állni, mindjárt jön az autó. Mondom kit érdekel? Van állandó bérlete az ingyenes parkolóban? És egyszerűen nem tudtam beállni, amerre mozdultam a kocsival, arra ment ő is. Egy módon tudtam volna beállni, ha a kocsim alá begyűröm az orkot. És nem egy helyet, kettőt "foglalt"!

De ha be is állok a helyre, gyanítom 20 perc múlva nem olyan állapotban lett volna a kocsim, mint ahogy otthagytam.

2016. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Ask Me válasza:
22%

Kérdésre kérdéssel nem szeretek válaszolni, de ezuttal a visszakérdezésemből érezhető lesz a válaszom is: Ha magyar ember követte volna el ezt a ''gyalázatos bűnt'' akkor is itt lenne ez a kérdés? 1000 ilyen történik meg egy nap veled velem másokkal és bizony bőven akad szép okos intelligens magyar ember is közöttük. Sőt ezt a rendszert magyar emberek koordinálják. Köznevelés,szociális háló, roma integráció stb stb Romológiát végzett barátommal privátba szivesen megosztanám a valóságot.

Minden kérdésnek célja van. Ennek a kérdésnek mi a célja.Erre igazán kíváncsi vagyok. Pl.:Kisebbség elleni izgatás? Más sajnos nem sejlik ki a kérdésből. A válaszok pedig elszomorítanak mert egy olyan társadalmi réteget sértenek melyet a magyar társadalom magyar polgárai hanyagolnak el és használnak ki jelenleg is. Nyitott szemmel jártok, láthatjátok a szegregációt...az ostoba gondolkodásmód súlyos következményeit. Tévedés ne essen! Az igazságot a ''romológiában'' sem fogják a hallgató orrára kötni. Saját magát a rendszer nem képes bírálni csak másokat...de azt mesteri szinten. Utálom az ilyen jellegű dühből fakadó másokat sértő kérdéseket mert a rá adott választ sértődések kísérik nem pedig mélyreható önvizsgálat és humánus habitus.

2016. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

Egy igazi valóságtól teljesen elszakadt ember monológját olvashattuk.. Akinek az élete nem a villanegyed- -művészkávézó- bölcsészegyetem háromszögben mozog az pontosan tudja mi az a cigány ,és azt is tudja hogy ha több száz év alatt , nem tudtak vagyis nem akartak beilleszkedni ,ellentétben más ország gyermekeivel akikkel soha nincs gond,akkor nem a befogadó ország lakosait kell ezért hibáztatni.


Mellesleg aki itt helyjegyekkel próbál okoskodni, az is csak mellébeszél,és szerecsent mosdat ,ahogy szokás bizonyos körökben, mert minimális kultúrával rendelkező európai ember megkérdezi a tömegközlekedésen ,hogy szabad e a hely, nem csak betolja a nagy seggét, hiába nincs helyre foglalt jegye senkinek! És ha van máshol hely oda ül! Aki ezt nem érti meg ott alapvető kulturális különbség van negatív irányban, és ez is az -többek között- ami állandó konfliktusokat szül a cigányokkal szemben. És nem érdekel senkit ,hogy 100-ból 3-4 rendes csendes udvarias jólnevelt,ha statisztikai alapon ezekkel találkozni lehet soha az életben nem fog,csak a balhés ,tolvaj ,üvöltöző, agresszív többséggel!

2016. ápr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
27%
TAPS az előttem szólónak! Sajnos ez a helyzet.
2016. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
38%
Egyrészt mert ők a dzsungelben nevelkedtek, ahol nem divat a kultúra meg az udvariasság. Másrészt mert nagyon jól tudják, hogy Magyarországon a magyarokkal bármit megtehetnek.
2016. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!