Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ebben az esetben honnantól...

Ebben az esetben honnantól érdemes a vonatjegyet megvenni?

Figyelt kérdés

Vonattal mennék Kőbánya-Kispesttől Szabadbattyánon át a Balaton felé. Ha Kelenföldtől venném a jegyet, használhatnám a Budapest bérletet Kökitől Kelenföldig? Magát a vonatjegyet nem adják ki Budapest bérletre, mert a célállomás az elővárosi zónahatáron (Fehérvár) kívül van.

Tehát az a kérdés, hogy a G43 személyvonaton szabályszerű-e úgy utazni, hogy Kökin szállok fel bérlettel, és a jegyen Kelenföld szerepel, mint kiindulási állomás.



2016. ápr. 22. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Balatonaliga-Kőbánya-Kispest között szoktam utazni, nem fogadják el a Budapest bérletet ezen a szakaszon.
2016. ápr. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Végig kell jegy sajna.
2016. ápr. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vegyél Fehérvárig bérlettel es miután kiadta kérj ugyanarra a vonatra fehervartol balatonig egy jegyet
2016. ápr. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

A 3-as által felvázolt megoldás csak akkor működik, ha Székesfehérváron átszállsz. Így viszont, azonos vonaton, nem kombinálhatod a jegyeket.


A díjszabás szerint az is szabálytalan, ha egy Kőbánya-Kispest - Balatonsejhaj utazáshoz bármekkora szakaszon is a Budapest-bérleted használod. Az, a díjszabás szellemében, csak az elővárosi utazások olcsóbbá tételét és a fővároson belüli szakaszon korábban szükséges dupla bérletvásárlás (MÁV és BKV) elkerülését szolgálja.


A gyakorlatban persze lehet próbálkozni, de ha nincs szerencséd, az rossz.

2016. ápr. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elég ha Barosstelep és Balaton között megveszed, ha a budapesti szakaszon jön ellenőr akkor a Budapest Bérletet mutatod, ha azon kívül akkor a jegyet, egyrészt nem fog foglalkozni vele, én is mindig így megyek, másrészt meg ha jön mégegyszer akkor megmondod hogy összetéveszt valakivel, mert te Barosstelepen szálltál fel.
2016. ápr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4 Vagy vegye meg automatábol/ másik kasszásnál és kutya se fog ezzel törődni, hogy leszálljon.
2016. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
5, 6 - erre írtam azt, hogy meg lehet úszni ennyiből a dolgot, de tudni kell, hogy nem szabályos. Ha épp egy tehetségesebb kalauzt fog ki, aki emlékszik a Barosstelepen felszállókra és már pont Tárnoknál ott terem, az fenn fog rajta akadni. Rendszeres utazásnál persze biztos spórolhat annyit, hogy egy-egy pótdíj beleférjen. De egyszeri utazásnál kár ezen spórolni, mert aránytalanul nagyot lehet vele bukni.
2016. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. Mivel nem vagyok az a bliccelő lelkületű, megvettem a teljes útra a jegyet.

De felmerült a kérdés, hogy mikortól számít az ember új utasnak? Mondjuk egy duplán csatolt Flirtben ha az egyikből a másikba száll az ember, az egyikben mint Budapest bérletes utazik, a másikban mint jeggyel rendelkező. Ezt szerintem nem kellene büntetni. Persze ez senkit érdekel :) Meg mondjuk egy dupla Flirtön 2 jegyvizsgáló van, egységenként egy. Tehát a másiknak simán új utas lehetek... Na mindegy, ilyet nem fogok játszani, de elmorfondíroztam rajta. Nyilván mások csinálják is, elítélni nem tudom őket, hiszen végöl is fizetnek, csak kicsit másképpen.

2016. ápr. 23. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!