Kezdőoldal » Utazás » Európa » Prágába szeretnénk utazni az...

Prágába szeretnénk utazni az őszi szünetben vonattal, Párkányban szállnánk fel a vonatra. Tudnátok segíteni, hogy hol és milyen vonatjegyet érdemes venni? Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát mindenesetre akkor Párkányban kérsz jegyet Prágáig. Előtte viszont megnézed a menetrendet és kiválasztod az időt. Valószínűleg valamelyik nemzetközi gyorsal akarsz utazni, nehogy minden fűzfánál megálljon.

Nem világos, mi ebben a probléma.

2012. szept. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A menetrendek a neten is megtalálhatók.

[link]

[link]

2012. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kötekedés, csak nem biztos, hogy tudod: Párkányban nincs vasút. Az állomás onnan kb. 3 km, Párkánynánán van, igaz neve szerint az állomás Párkány. Ha tudtad, bocs!
2012. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, látom nem teljesen világos a kérdés. Bár szellemi fogyatékos azért nem vagyok. :)


Szóval ezek a vonatok általában Budapestről indulnak, legalábbis amiket én néztem. A kérdés az lett volna, hogy Magyarországon érdemes-e a jegyet megvenni vagy Szlovákiában? Hogyan jön ki OLCSÓBBRA? Két felnőtt, két gyermek.

Találtam olyan fórumokat, ahol írták, hogy ha Szlovákiában vesszük a jegyet, akkor az olcsóbb...de ez a fórum már több mint 10 éves. És a MÁV-nál van egy olyan csomag, hogy tartalmazza az oda-vissza vonat jegyet és az ottani tömegközlekedést, 3 napra ( [link] ).

Arra lettem volna kíváncsi, hogy ez mennyire jó ajánlat, vagy olcsóbban is megúszható? Mert szlovák árakat nem találok.

2012. szept. 16. 06:55
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Bár árat itt nem találtam. Amúgy magyarországon élsz, vagy odakint? Ha odakint, akkor tanulmányozd az említett honlapot. De ha idehaza élsz, akkor a hazai ajánlatok (1 útra 19 oda-vissza 38 Euró limitált számban, vagy 49 € korlátlan számban, vagy 59€ Prágai tömegközlekedéssel együtt! Így nem érdemes kimenni Párkányba!

[link]


Amúgy én Pozsonyban 0 szlovák tudással úgy vettem jegyet, hogy felírtam egy papírra, hogy Bratislava-Praha 22.05.2008 és 25.05.2008 Praha-Bratislava és a papírt odaadtam a pénztárosnak. Persze ez sima gyorsvonat volt, EC/EN vonatok esetén a vonat nevét is oda kell írni a papírra.

Vigyázz, annak ellenére, hogy Párkányban sok magyar él, a péntárosok nem feltétlenül beszélik ezt a nyelvet!

2012. szept. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kirándulójegyek Prágába


Oda-vissza utazásra, felnőtteknek 49 €, gyermekeknek 6-14 éves korig 24,50 €.


Kirándulójegyek a prágai városi közlekedésre is


Oda-vissza utazásra, felnőtteknek 59 €, gyermekeknek 6-14 éves korig 35,50 €.


Szerintem ez a legolcsóbb! 10 éve még tényleg az volt a legolcsóbb, ha kint vette meg az ember, én 11 éve utaztam így, a leírt módszerrel, de most már idehaza is megéri.

Akkoriban még nem volt sparnight és kirándulójegy, azért érte meg kint venni.

2012. szept. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Számoljunk csak%! Budapest-Prága tömegközlekedés nélkül 49*2+24,5*2=147€. Idehaza kirándulójeggyel!


Pozsony-Prága City Starral 96,50€ , azaz 3 felnőtt=(2 felnőtt+2 gyerek). Na de ez nem érvényes Párkányból, az feláras lenne. Valamivel talán olcsóbb lenne, de a kijutás az elvinné a költségeket!

2012. szept. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az információakt. Akkor azt hiszem, marad a kirándulójegy, én is azt néztem ki.

Esztergomban lakunk, ezért lenne jó a Párkányi felszállás. :)

2012. szept. 28. 05:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha csacsiságot írok, bocs, nem az én hibám.

A minap Esztergomból utaztam volna bringával Budapestre. Nem tudtam a vágányzárról. Hulla fáradt voltam már bármihez.

Átmentem Párkányba, hogy onnan haza tudok-e vonatozni. A pénztáros hölgy valami oda-vissza jegyet adott, s így két euróval kevesebb volt, mint csak haza.

Ezt azért írom, mert könnyen lehet, olcsóbban jössz ki te is a kirándulójeggyel, mint a simával.


És elnézésedet kérem az elején történt beszólásomért! Nagy meglepetésemre a máv oldala nem adott ki nekem sem árat. Ilyennel még nem találkoztam.

2012. szept. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja bocs, ha Esztergomba laksz, akkor Párkányból indulj, mert a kirándulójegy ha nem is bár szerintem valamivel olcsóbb lesz, csak azért jeleztem, hogy nem olcsóbb, mert beleszámoltam a Bp-Esztergom-Párkáby út költségét is. Amiatt lenne drágább!

Miért nem ezzel kezdted? Tehát menj át szerintem oda, és vegyél ott jegyet, vagy próbáld meg online a szlovák vasút oldalán! Mert ha magyar jegyet veszel, akkor nem szállhatsz fel párkányban, mert útmegszakításnak venné, az meg ezzel a jeggyel tilos, így jól megbüntethetne a szlovák kalauz! Bekerülni Budapestre, meg a vágányzár miatt egyáltalán nem lenne célszerű.

2012. szept. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!