Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a menete a MÁK kartya...

Mi a menete a MÁK kartya igenylesenek?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az Asztmasoknak jar ez a kartya en kb 11-12 eves korom ota vagyok Asztmas van ra lehetoseg, hogy tudjak ilyen kartyat igenyelni ?

2016. ápr. 26. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
2016. ápr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olvastam már ezt az oldalt, de ez csak azt írja le, hogy ki jogosult rá en meg arra lennék kiváncsi, hogy hogyan tudnám ezt megigényelni merrre induljak?
2016. ápr. 27. 08:03
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Nem írtad, hogy betegséged okán kaptok-e magasabb összegű családi pótlékot, vagy fogyatékossági támogatást?

Ha igen, akkor önkormányzati hivatalban, járási hivatalban (≈okmányiroda), kormányablakban igényelheted a kártyát, mert 2015. január 1-e óta ezeken a helyeken igényelhető, a megfelelő igazolások benyújtásával.


Ha nincs magasabb összegű családi pótlék, illetve fogyatékossági támogatás, akkor először azt kell kezdeményezned.

Ha alanyi jogon jogosult vagy rá, akkor a háziorvosnál kell kérned az ügy elindítását.

Ha méltányosságból szeretnéd kérni, akkor a helyi jegyzőnél kell benyújtani a kérvényt.

2016. ápr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. ápr. 28. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!