Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem lehet a magyarország...

Miért nem lehet a magyarországi buszokon inni?

Figyelt kérdés

Vizet, palackból.

Külföldön lehet, sőt sokan kávéznak is papírpohárból metrón és buszon. Enni is lehet, csak nagyon szagos ételt nem, olajos, gyorséttermi kajákat például nem, de szendvicsért nem szólnak, ahogy egy szelet csokiért sem. Alkoholt természetesen nem lehet.

Most azt látom, hogy ezerrel pörög egy csomó blog arról, hogy Budapesten, Debrecenben, Miskolcon sorra büntetgetik az evő vagy ivó embereket, de azokhoz, akik teleköpködik uszuhéjjal, bezzeg nem mernek szólni.

Én Londonban élek, előtte olyan magyarországi településen laktam, ahol nem volt helyijárat, bár ha jól emlékszem, vizet akkor is ittam a buszon meg a vonaton, és senki sem büntetett meg vagy közeledett üvöltözve, hogy azonnal szálljak le, csak mert ittam. Értem én, mi a cél, hogy ne legyenek beszennyezve a járatok, de inni sem? Ez nem túlzás?



2016. máj. 4. 10:06
1 2
 1/19 Alain Delon ***** válasza:
94%
Debrecenben most enyhítettek. Flakonból lehet inni a tömegközlekedésen.
2016. máj. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Rendszeresen sört iszom a buszokon, és eddig senki nem szólt be, még az ellenőrök sem :D
2016. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Aránytévesztés. Tetten érhető szinte az élet minden területén.


Az az eset, amikor túlságosan is vigyázni akarnak rád is, a járművekre is és minimalizálni a támadási felületüket. Persze, elméletileg bele lehet halni egy kátyú okozta félrenyelésbe (ha mindenki eleg balfåsz az elsősegélynyújtashoz), de annyira minimális az esélye, hogy emiatt pótdíjat kiszabni nyilvánvalóan aránytévesztés.

2016. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
Abszurdisztán.
2016. máj. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Ezt nem is tudtam. Azt hittem csak enni nem lehet. Ittam többször is buszon, még nem szóltak rám. (kmkk) Mondjuk ellenőrrel nem találkoztam ilyen pillanatban.
2016. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy nem azért tilos mert életveszélyes, meg hogy lenyeli a kupakot egy kátyúnál :D


Az ok hétköznapibb: ez egy közösségi közlekedés, és a többi utasnak jooga van hozzá, hogy olyan ruhában járjon, amire különben vigyázni kell(ene). Na most, ha egy rossz mozdulatnál kilötyögtetem valakire a kólámat, vagy lemustározom a hotdogommal, ugye VÉLETLENÜL, akkor ki tehet róla, hogy tönkre ment az alkalmi blúz, amiben éppen az élete álomállására megy jelentkezni, de emiatt bukja el az interjút, mert dzsuvásan meg se jelenhet a Nagyfőnöknél személyes válogatásra?

Lehet hogy általában nem ilyenek utaznak éppen velem szemben, de nem írhatom elő, hogy ne ilyen legyen.


Azokat is be szokták perelni, és sikeresen, aki mondjuk sárral befröcsköli a menyasszonyi ruhát éppen az esküvő előtt. És nem védekezhet azzal, hogy bocs, véletlen volt. Miért ment vaddisznó módjára az utcán.


A élszerű megoldás, hogy akkor ne igyunk kimoshatatlanul ragacsosat, ne együnk túl szószosat, és ne hajtsunk 30km-nél gyorsabban ha nagy a sár. CSAKHOGY ezek meg eléggé szubjektív dolgok, szóval ahol lehet (pld evésnél-ivásnál) kategorikusan az egész tevékenységet tiltják. Mert most lássuk be, a jelenlegi helyzetnél még abszurdabb lenne, ha a BKV ellenőr meg a közteres együtt nekiállnának lemérni, hogy az előírt, még veszélytelennek minősülő mennyiségű kecsap van-e a pizzádon, vagy hogy a meggyes fanta ugyanannyi mosószerrel jön-e ki, mint a narancsos.

2016. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Itt tehát íratlan szabály, hogy az írott szabályt humánus belátás szerint rugalmasan kell(ene) kezelni.


És nem akarom az ostoba szabályokat védeni (lásd még 2.-es válaszom,) de a valami az illetékes hatósági személy saját jó belátására van bízva, ott mindig akadnak olyanok, akik saját belátásból úgy döntenek, hogy nem lesznek megértőek, hanem kiélvezik a hatalmukat. És ugye papírforma szerint a jog az ő igazuk mellett áll...

2016. máj. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Elég szomorú, hogy ilyennel kell foglalkozni.

Majd gondolj a kérdésedre, amikor melléd ül egy jogvédett három hás, sni-s..

...az ehet, ihat, finghat, hangosan telefonál a füled mellett, rádszórja a morzsát, esetleg be van tépve, pénzt kér,...stb..


azt sem értem, miért nem lehet kibírni akár egy órát is ivás nélkül.? szokás lett a kiskulacsból kortyolgatok, mert megtehetem...

2016. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Nekem például elég sűrű a napom így is, rohanok egyik alkalmi melóból a másikba, kocsira viszont nem telik, biciklizés közben nem tudok ilyesmiken időt spórolni. Arra nem érek rá, hogy urasan megálljak valahol egy kisvendéglőben, pláne minden nap. Enni-inni meg ugye mégis csak muszáj. Ilyenkor van az, hogy beugrok egy boltba gyorsan venni valami olcsót, és lehetőleg diszkréten egy hátsó, ablak melletti ülésre félrehúzódva, kihasználni az utazási időt.

Értem én, hogy van, akit irritál, és muszáj kibámulnia a számból, csak azért, hogy aznap is legyen min bosszankodnia, de én meg pont irigylem az ilyenek problémáit. :D (Mondjuk én fingani azért nem szoktam) :D

2016. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Kövezzetek meg, de szerintem sem a busz sem a villamos nem étterem, egy helyi járatnak max 40-50 perc a menetideje szerintem annyit kilehet bírni enni nélkül, inni pedig lehet mindig is lehetek, valamelyik nap is fél literes kólával szálltam fel a villamosra miskolcon sem a vezető, sem a később felszálló ellenőrök nem szóltak.
2016. máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!