Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem lehet a magyarország...

Miért nem lehet a magyarországi buszokon inni?

Figyelt kérdés

Vizet, palackból.

Külföldön lehet, sőt sokan kávéznak is papírpohárból metrón és buszon. Enni is lehet, csak nagyon szagos ételt nem, olajos, gyorséttermi kajákat például nem, de szendvicsért nem szólnak, ahogy egy szelet csokiért sem. Alkoholt természetesen nem lehet.

Most azt látom, hogy ezerrel pörög egy csomó blog arról, hogy Budapesten, Debrecenben, Miskolcon sorra büntetgetik az evő vagy ivó embereket, de azokhoz, akik teleköpködik uszuhéjjal, bezzeg nem mernek szólni.

Én Londonban élek, előtte olyan magyarországi településen laktam, ahol nem volt helyijárat, bár ha jól emlékszem, vizet akkor is ittam a buszon meg a vonaton, és senki sem büntetett meg vagy közeledett üvöltözve, hogy azonnal szálljak le, csak mert ittam. Értem én, mi a cél, hogy ne legyenek beszennyezve a járatok, de inni sem? Ez nem túlzás?



2016. máj. 4. 10:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
10: Légyszi értve olvasd, amit írtam: A probléma nem az, hogy addig a 40 percig nem bírom ki evés nélkül. Éppen hogy nem a menetidő alatt, hanem a nap folyamán en bloc nincs időm és módom enni, mert vagy valahova rohanok, vagy dolgozok - illetve pont hogy csak az alatt a 30-40 perc alatt van (volna), amíg amúgy is arra vagyok kárhoztatva, hogy veszteg üljek.
2016. máj. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb helyen enm foglalkoznak vele.
2016. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

Állva utazáat mikor fogják betiltani? Az nem életveszêlyes? :D

A dohányzást, a szemetelést, rongálást, hangoskodást tényleg tiltani kell (és nem csak a hangos zenehallgatásra vonatkozik), de azért nem kell átesi a ló túloldalára (a szagos kaják, a poharas és a szeszes italok azért képezhetnek kivételt), hogy mindent megtiltunk az utasok számára (elővárosi/orszagos vonalakon ezek azért engedve vannak).

2016. máj. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 MZ.per.X ***** válasza:
29%
Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy nem azért fognak büntetni mert ittál 2 korty vizet vagy bekaptál 2 kekszet. De vannak akik úgy esznek mint a cigányok, pedig ránézésre szimpla ecsetfejűek meg plázacicák legújabb iphonenal, de az anyukájuk enni már nem tanította meg őket, mert egy fél mekis menü van már körülöttük széthullva, az már gáz.
2016. máj. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%

#14

de, Debrecenben az enyhítés előtt még két korty vízért is büntettek


#13

állva utazni is van hogy tilos, de azok a távolsági járatok azzal a matricával megjelölve :D

2016. máj. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
69%

Igazából most a gondolat bogarat ültetett a fülembe, hiszen a pld vonatokon is mindenki eszik a fülkében, pedig azokon meg vannak kifejezetten étkezőkocsik is.


Talán be lehetne vezetni, hogy a buszok hátsó traktusába könnyen mosható fapadokat tesznek huzattal bevont ülések helyett, és kiírnák, hogy az az "étkező szakasz", még egy csoki- és kólaautomata is elférne benne :D

2016. máj. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
62%

Városon belül, helyi járaton csak kibírja már mindenki evés, ivás nélkül.

Távolsági buszon viszont irreális elvárás. Csodálom, hogy nem pártoltak el az embere az ilyen buszoktól a vonatra. Eleve sokkal kényelmetlenebb, zsúfoltabb a busz, és még enni-inni se lehet rajta, akkor inkább ott a vonat.

Nyilván nem a legnagyobb tömeg közepén kell elővenni a szendvicset, amikor három ember nyom össze két oldalról, de egy ülésen ülve simán lehetne enni.

2016. máj. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem mindenki időmilliomos, hogy simán ki lehet bírni és sajnos a csatlakozások sem mindenhol vannak jól megoldva.
2016. máj. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
67%

Hat en reggel 6-kor szallok fel a HEV-re es bizony ott szoktam reggelizni. Nyilvan nem komplett gulyaslevest feldisznoval, de a peksutimet meg a kavemat (palackbol vagy tetos poharbol szivoszallal) ott fogyasztom el, mivel sajnos nem igazan tudok a jelenlegi fel 5-nel korabban kelni, mert esetleg valakit zavar a kaja. Hozzateszem, soha sem a kaller, sem a tobbi utas nem szolt meg. Metron, villamoson is szoktam inni palackbol vagy bedobni egy szelet Snickerst.

Azt viszont megertem, hogy pl. fagyival vagy zsirtol, ketchuptol csopogo pizzaval nem illik felszallni, mert ha raejted a masikra, az eleg gaz.

2016. máj. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!