Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV-s villamosvezetőnek...

BKV-s villamosvezetőnek mennyi a nettó fizetése?

Figyelt kérdés
Heti 40 órát vagy jóval többet dolgoznak?

2016. máj. 29. 11:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Bár nagyon nagy agymunka a villamosvezetés ez tuti (kell hozzá 8 általános) de azért ne nézd le a tényleg munkát végző egyetemi diplomával nem rendelkező embereket szerintem


A villamos vezető fizetését is az ő adójukból fizetik ki.

2016. szept. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Azért egy pillanatra álljunk már meg! Te végzel fizikai munkát, és te szólsz le engem, hogy én vagyok lenéző? És még az én agyammal van baj? Ez vicces!

Ez esetben, figyelembe véve a képességeidet, felesleges is lenne elmagyarázni, hogy amiket írtam, azok mit jelentenek! Így szerintem ezt itt le is zárhatjuk!

2016. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Azokat az embereket, akik szerint csak a menetszabályzó tologatásából áll egy villamosvezető munkája, azt szívesen beültetném magam mellé két kör erejéig mondjuk a 17-esen Savoya-Bécsi között. Csak azt kérném tőle, hogy semmi mást ne tegyen, csak figyelje a forgalmat, a gyalogosokat, a jelzéseket, majd a két kör végeztével megkérdezném tőle, hogy érzi magát, hány olyan helyzetet látott, ahol kicsit leverte a víz. Dolgoztam gyàrban összeszerelő üzemben, voltam klímaszerelő, de egyik munka se okozott olyan mentális fáradságot, mint a villamosvezetés. Nem kellett vigyázni 100, 200 ember testi épségére, nem ugrottak be elém random öngyilkosjelöltek. Lehet hogy jónak hangzik a 200-220 nettó fizu, de ha egy kétes szituációban rossz döntést hozok, és az a hiba vagyonbiztonságot, netalán emberi életet veszélyeztet, azt nehéz kijavítani. Nem szeretek szakmákat összehasonlítani, de egy építőmunkás, egy kukás, vagy egy programozó informatikus ugyanolyan, társadalmilag fontos munkát végez, mint egy villamosvezető. De ezt a munkát hivatàsként szabad csak űzni, különben 1,2 hónap alatt becsavarodik az illető.
2016. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!