Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit írjak a közlekedési...

Mit írjak a közlekedési társaságnak, hogy szűnjön meg a buszjárat?

Figyelt kérdés

Nálunk elfogadható távolságban nagyon ritkán jár busz. Naponta összesen 3x megy csak egy faluba (nem is a városba), pénteken délután 5 meg hétfő reggel 7 között semmi se jár erre.


Ezért itt mindenki több autót is tart, köztük én is.


Sajnos azonban sokszor jelent az a busz forgalmi akadályt, szűkek az utak, alig férek el kocsival a busz mellett.


Megelégeltem a dolgot ezért arra gondoltam, hogy mivel rendszerint a sofőrön kívül nem ül rajta senki ezért írok a helyi busztársaságnak egy levelet, hogy nem kérjük a buszjáratot tovább.


Kinek, hova és mit írjak egész pontosan?



2016. jún. 19. 03:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a DAKK-nak írj, de legyenek aláírásaid a környék lakóitól, mert 1 ember kívánságával nem fognak foglalkozni. Nem tudok mást mondani, hiába teszed fel pár havonta máshogy a kérdést, gyűjts aláírást és küldd el a DAKK-hoz, ők szerkesztik az algyői busz menetrendjét. Nem ártana beleírni a konkrétumokat a szövegbe, hogy ne csak a kulcsszavakból tudjak rájönni a járatra. A többi válaszadónak üzenem, hogy erről a buszról van szó: [link]
2016. jún. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
22%

Mi folyik ITT Gyöngyösön!?

Oda figyeljetek má' emberek!

2016. jún. 19. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Utazz gyakran a buszon és a szintén ezen a járaton utazóktól kérj nyilatkozatot, hogy kötelezik magukat autó vásárlásra, ezért megszüntathető a járat!
2016. jún. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Tomcatters ***** válasza:
100%
Nem értem akkor a busztársaságot sem, ha valóban így van ahogy leírtad a kérdésedbe, akkor maguktól is lehetne annyi eszük, hogy csak üzemanyagpocsékolás a járat. Betehetnék más útvonalra,ott talán még pénzt is hozna,nem csak vinne :)
2016. jún. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván nem így van, csak a kérdező nem ismeri a valós adatokat.
2016. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy mindenki csak autóval járjon, tuti vannak öregek, vagy fiatalok, vagy bárki, akinek nincs jogsija vagy autója, és muszáj hogy néha el tudjon jutni valahova.
2016. jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De, pedig ez igaz. Sőt van olyan aki elteker 10 km-t a szomszèd települèsre ès ott száll buszra. Olyan is akad aki a szabályokat nem betartva átteker egy autópálya hídon ès elteker egyenesen a városba. Sajnos ez a busz nem tudja kielègíteni az utazási igènyeket. A DAKK meg azèrt nem szünteti meg a buszt, mert a települès ahova tartozunk rèvèn, hogy gazdag, nem foglalkozik különösebben ezzel a vidèkkel vagy az erre járó busszal ami kb. 40 ève így jár, az èvek folyamán csak vissza fele fejlődött
2016. jún. 19. 10:31
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

A legegyszerűbb, ha megírod, hogy téged zavar a járat az autózásban.

Kérjed, tegyék közzé neved, hogy a te kérésed volt.

Sokaknak lesz jó napjuk.

2016. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, max. a buszsofőrt fogja idegesíteni, hogy miattam ezentúl forgalmasabb helyeken kell vezetnie
2016. jún. 19. 12:39
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt 1 hangoskodó paraszt miatt megszüntetnének egy buszjáratot, kérlek, javasold, hogy mérjék fel, milyen okokból alacsony az utasszám és kinek okoz elháríthatatlan problémákat a megszűnése.


Én rengeteg elbåszott helyen közlekedő buszon utaztam már hobbimból kifolyólag és mindenhol volt oka a járat közlekedésének: többnyire pár tanyasi kisiskolás, idős ember, ritkábban pedig a turizmus és a telkekre kijaró szabadidős forgalom indokolja a rossz kihasználtságú járat fenntartását.


Ez nem jelenti azt, hogy jó fenntartani ezeket - egy telebuszos rendszer minibuszokkal sokkal hatékonyabb lenne -, de gondolkpdj, mielőtt az apró kis kenyelmetlenséged miatt kibåszol tucatnyi rászorulóval.

2016. jún. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!