Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mielőtt a MÁV az első kocsiosz...

Mielőtt a MÁV az első kocsiosztályon szeretnél utazni akkor mit kell mondani a MÁV jegypénztárnak?

Figyelt kérdés
Mit kellene mondani ahhoz hogy megértse? A következő válaszokat várok természetesen kedvezményt is kérnék. Csak akkor írd le a válaszba ha tudod hogyan és voltál az első kocsiosztályon utazni. Általában kíváncsiságból akarom tudni hogy hogyan kell.
2016. júl. 18. 22:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"az első kocsiosztályon szeretnék utazni" - ezt kell mondani


De előadhatsz egy verset is, csak akkor csökken az esélyed.

2016. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Első osztályra nem jár kedvezmény, a különbözetet teljes áron kell kifizetni. Egyszer még egyetemista koromban utaztam első osztályon, amikor még arra is járt kedvezmény (és még 75% volt), ezért van jogom válaszolni a megkötésed alapján.
2016. júl. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Jó cifrán sikerült megfogalmazni...
2016. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Első kocsiosztály! :D Első osztályú jegyet kérjél, oké haver?
2016. júl. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy, mint a másodosztályra, csak tedd hozzá, hogy "A bolhásba kérném".
2016. júl. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ráadásul, a jegypénztárnak mondhatsz bármit, lehetetlen, hogy megértse. Szó szerint, "mintha a falnak beszélnél".

A jegypénztárosnak próbáld mondani. Ő megérti. Olyanokat válogatnak erre a munkára, akik értik mi az, hogy "első osztály".

Voltam az első kocsiosztályon is utazni, de csak azért írom ilyen furcsán, hogy megértsd. Egyébként, úgy írtam volna, hogy utaztam már első osztályon.

2016. júl. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat, szóval a kedvezmény nem jár. Ha most teljes áron fizetnék egy útra akkor a különbözet is meg kell vásárolnom és így összesen mennyi lenne? Tudom hogy 4855-Ft az ára mert megnéztem de egyébként semmi bajom nincsen vele csak tudni akartam róla mit tudtok. Hány éve utaztok rajta?
2016. júl. 19. 08:00
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Már várom a hogyan kell nyelni, hogyan kell kinyitni a szemem, hogyan lépjek, ha előre szeretnék menni kérdéseket.

Nem hiszem el, hogy ez olyan nagy dolog lenne, hogy ne tudnád egyedül megoldani.

Még soha nem repültem. Talán nem is fogok.

De egy olyan mondatot azért segítség nélkül meg tudok fogalmazni, hogy Csókolom kérek egy jegyet Madridból Poerto Vallertebe, turista osztályra, ablak mellé.

Miért csak olyan válaszolhat, aki utazott már első osztályon?

2016. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
2-es osztályon utaztam csak hogy az egyesben nem. Elismerem hogy buta vagyok csak kár gonoszak vagytok.
2016. júl. 19. 13:18
 10/14 anonim ***** válasza:

Úgy kéred a jegyet, mint a rendes jegyet, csak hozzámondod, hogy első osztályra. Ennyi.


Arra viszont figyelj oda, hogy csak olyan vonatra kérj 1. osztályú jegyet (kiegészítést), amin van is 1. osztályú kocsi. Manapság ugyanis csak az RJ és EC vonatokon, az IC-k többségén, valamint egyes nemzetközi gyorsvonatokon van. Egyéb vonatokon nincs 1. osztály.


Kedvezményes menetjegyet kérhetsz 1. osztályú utazáshoz is (amennyiben jogosult vagy valamilyen kedvezményre), azonban az 1. osztályú kiegészítés az teljesárú, mint ahogy a gyorsvonati pótjegy vagy az IC-pótjegy is.


Ui.: Utaztam már 1. osztályon, nem is egyszer, de már elég régen, ezért nem tudom, hogy jogosult voltam-e a válaszolásra.

2016. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!