Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha lejárt diákmatricával...

Ha lejárt diákmatricával utazom vonattal, mennyi az esélye, hogy lebukom? Mik lehetnek a következmények?

Figyelt kérdés

Kérem olyanok válaszoljanak erre az elméleti kérdésre, akik mostanság jártasak a BKV-val való közlekedésben. Szóval tegyük fel a város egyik sarkából Pestre kell utazzak és vissza egyszeri alkalomból, de nem akarom leperkálni azt a kisebb vagyont, amit ezért elkérnek. Anno kimentettem az egyetemről a diákigazolványom, van rajta egy csomó matrica, viszont ugye már mind lejárt.

Alapjában véve a jegyvásárlásnál nem hiszem, hogy gond lenne, nagyon fiatalnak nézek ki, szó nélkül kiadja a pénztáros a diákjegyet. Viszont mostanság az ellenőrök mennyire veszik komolyan az alapon ellenőrzést? Ha nem nézek ki 16-18 évesnél többnél, mennyi eséllyel fogja elkérni a diákigazolványom? S mennyi eséllyel nézi majd nagyítóval a dátumokat?

Köszönöm előre is a válaszokat, az erkölcscsőszök kérem kíméljenek meg.



2016. aug. 18. 00:01
 1/6 A kérdező kommentje:
*Ország egyik sarkából
2016. aug. 18. 00:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én heti kétszer vonatozom, és mindig elkérik a diákomat, külön megnézik a matricát is, hogy érvényes-e még. Tőled is ugyanúgy el fogják kérni, és meg fogják nézni, ez majdnem biztos, úgyhogy 99%, hogy lebuknál. Ami a jegyvásárlást illeti, ott nem kérik el a diákot, nekem előfordult, hogy például apukám vette meg a diákjegyemet, és simán kiadták neki, úgyhogy a jegyvásárlásra ne alapozz. A 16-17 évesektől is elkérik a vonaton, mivel ellenőrizniük kell.
2016. aug. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem világos a kérdésből, hogy most akkor a MÁV vagy a BKV (BKK) gyakorlata érdekel, de mostanság a városban utazva mindig elkérik a diákot és megnézik a matricát. A metróbejáratnál nem, de kifelé annál inkább.
2016. aug. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es, köszi.


3-as, a MÁV-ra vonatkozott, csak már késő van és kissé szét vagyok esve.:-) Pár éve volt még olyan, hogy nem nézték meg a diákom, csak megkérdezte az ellenőr, hogy nálam van e. De inkább nem kockáztatok..

2016. aug. 18. 00:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Áh, ne kockáztass, manapság jóval alaposabbak az ellenőrzések mint régebben. Inkább utazz hétvégén 33 százalékos jeggyel, ha nem múltál el 26.
2016. aug. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy mivel utazol. Gyakorlati tapasztalatom: a teljesárú jegyekre, bérletekre szinte csak ránéznek, de a diákigazolványokat meg a matricákat nagyon megnézik. Szerintem nem érdemes próbálkozni.
2016. aug. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!