Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tegnap délután volán buszon...

Tegnap délután volán buszon utaztam bérlettel ami 60km-es volt viszont le volt vágva felül a km sáv de rá volt írva a 60km és az ára is amit akkor írtak rá amikor megvettem ők töltötték ki emelett minden adat rá volt írva pecsételve?

Figyelt kérdés
teljesen szabályos volt és minden igazolásom meg volt hozzá majd jött az ellenőr és elvette a bérletem azzal az indokkal hogy ez nem biztos hogy 60km-es bérlet és így be kell vonnia (miközbe rá volt írva) és megbüntetett 8ezer forintra ez így Jogos? Bocsi a béna szerkesztésért

2016. szept. 24. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fotót mellékelj. A leírás alapján minimum vitatnám a pótdíjazás és a bérlet bevonásának jogosságát.
2016. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2016. szept. 24. 10:42
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A számla megvan a bérletről? Vagy legalább a nyugta?

Mert azzal már tudsz érvelni, így valószínű aki adta,

az tette el a maradék 20km-re járó pénzt.. viszont

akkor valószínű nem lesz számlád sem...

2016. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én bemennék az ügyfélszolgálatra. Elmondanám, hogy elvették a bérletem, amit itt és itt vettem. Nyilván ők tudják igazolni, hogy hogyan kell kinéznie egy bérletnek.
2016. szept. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem kaptam semmi nyugtát így teljes egészben kaptam meg a bérletet rajta volt a km sáv azt én vágtam le hogy beleférjen az irattartomba
2016. szept. 24. 11:01
 6/13 A kérdező kommentje:
De kaptam hozzá bérlet viszonylat igazolót amin szintén fel van tüntetve a 60km
2016. szept. 24. 11:04
 7/13 anonim ***** válasza:

"a km sáv azt én vágtam le hogy beleférjen az irattartomba"


Na ekkora baromságot is ritkán hall az ember. Pont ezzel

rongálod meg a bérletet! Hiába írod rá, ugyanaz, mintha

ráírnád hogy 120km Xezer forint. Ellenőr nem véletlen

büntetett meg. Viszont HA SZERENCSÉD van, akkor elfogad-

ják, és nem kell kifizetned a büntetést.



Komolyan, fájt volna visszahajtani? Úgy is befért volna,

és nem és sérül, tehát érvényes.

2016. szept. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jajjj, ez fájt.

Mégis minek vágtad le???????

Ha annyira nem fért be, és mindenképpen oda akartad tenni, akkor lehajtod azt a részt és már be is fér.

Gondolom, valami jegyzőkönyvet kaptál az esetről. Menj be az ügyfélszolgálatra és mondd el, hogy mit történt. Hátha megsajnálnak. De igazából te csonkítottad meg.

2016. szept. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És ha beviszem a levágott részt akkor enyhítik a büntetést? mert azt még megtartottam
2016. szept. 24. 12:03
 10/13 A kérdező kommentje:
mert egyébként tudom hogy hülyeséget csináltam de attól még minden adat rajta volt és a bérletet nem én töltöm ki hanem ők nekem mikor megveszem
2016. szept. 24. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!