Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tegnap délután volán buszon...

Tegnap délután volán buszon utaztam bérlettel ami 60km-es volt viszont le volt vágva felül a km sáv de rá volt írva a 60km és az ára is amit akkor írtak rá amikor megvettem ők töltötték ki emelett minden adat rá volt írva pecsételve?

Figyelt kérdés
teljesen szabályos volt és minden igazolásom meg volt hozzá majd jött az ellenőr és elvette a bérletem azzal az indokkal hogy ez nem biztos hogy 60km-es bérlet és így be kell vonnia (miközbe rá volt írva) és megbüntetett 8ezer forintra ez így Jogos? Bocsi a béna szerkesztésért

2016. szept. 24. 10:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem fogja neked szakértő megvizsgálni, legalábbis nem 8000 ft alatt, hogy az valóban arról lett-e levágva.


Mondom, próbálkozz, sok sikert, de ez kivételesen a saját

butaságod miatt történt.


Egyébként ha nincs szerencséd, akkor "a bérletet megron-

gálták" címszóval egy pillanat alatt elbuktál.

2016. szept. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Sajnos jogos a büntetés. Nem szabad levágni róla. Gondolj bele írhattál volna a 60 km elég egy egyest, és akkor mondhatnád, hogy ez egy 160 km-es bérlet.


Egyszerűen csak be kellett volna hajtanod, és úgy betenni a saját tartódba. Én is úgy csinálom.

Ha ez gond pl nem fér el így, akkor ha a busz végállomáson vásárolsz bérletet, akkor az újabb fajtát adják, vagy veszel pár száz forintért egy nagyobb tartót.


Hát írhatsz egy levelet nekik, de akkor is be kell fizetned, és maximum majd visszautalnak valamennyit. Nekem már több ismerősömnek küldtek így vissza valamennyi pénzt a büntetésből, de nem mindegyiknek. Egy próbát megér.

Hivatkozzál majd arra, hogy nem tudtál róla, mellékelj képet a levágott részről, illetve hogy diák vagy, nehéz anyagi helyzetbe kerültél a büntetés miatt, nehezen tudod kigazdálkodni, meg hátrányos helyzetű vagy stb stb stb szóval legyen benne több érv is.

2016. szept. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. szept. 24. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!