Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Neked mi volt a legrosszabb...

Neked mi volt a legrosszabb élményed a MÁV-al kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2016. okt. 4. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Hideg tél, hóesés, állomáson a váróban nem volt fűtés. A vonat 2 órát késett.Tájékoztazás 0, az információn se tudtak állitólag semmit. Fűtés perszevonaton sem volt. Némelyik ablakot be se lehetett csukni..

Élmény volt.

2016. okt. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Felsővezetékszakadás miatt leállt a forgalom az 1-es vonalon Bp és Győr között. Ezzel nem is lenne gond, bármikor megtörténhet, nem is az ő hibájuk, az viszont már annál inkább, hogy több mint egy órát vesztegeltünk a nyílt vonalon anélkül, hogy bármi tájékoztatást kaptunk volna, a jegyvizsgáló ügyesen elbújt valahol...

Végül egy vasutas honlapon (persze nem a MÁV-én, ott sem volt róla semmi) olvastam, hogy mi a helyzet (mérnöknek tanulok, sokat olvasok a témában, így tudtam, hol érdemes keresgélni...). Végül többet késett a vonat, mint a menetidő, így a Budapest-Szombathely távolságot kicsit több, mint 5 óra alatt sikerült megtenni, InterCityvel.

De még egyszer, nem maga a technikai probléma, ami botrányos, mert azt aránylag gyorsan és jól kezelték szerintem, hanem ahogyan az utasokkal viselkedtek, nem hiszem, hogy nehéz lett volna bemondani, hogy ez és ez történt, elnézést a kellemetlenségekért, várhatóan ennyit késünk...

2016. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Emberileg?


Egyszer egy négyes ülésben ültem a vonaton, velem szemben pedig egy 60 körüli nő ült. Jött egy vak srác a vakvezető kutyájával és mivel ez az ülés volt a legközelebb az ajtóhoz, megkérdezte, hogy leülhet-e. Bár volt két szabad hely, de a nő egyből rávágta, hogy ő két ismerősének foglalja a helyet és egyébként is fél, hogy megharapja a kutya.


Nem akartam vitatkozni, úgyhogy mondtam a srácnak, hogy a másik négyes ülés szabad mellettünk, és odakísértem. Én is átültem oda. Utána direkt figyeltem, hogy tényleg csatlakozik-e valaki a nőhöz, de természetesen nem jött senki.

2016. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
20%
Csak annyi, hogy csak addig volt szabadjegyem apám után, aki ott dolgozott nyugdíjas koráig, amíg tanultam és volt hallgatói jogviszonyom.
2016. okt. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
2 éve egy téli napon felsővezrték szakadás volt több állomáson,a jég lehúzta a vrzetékeket,a fák kidőltek a sínekre szintén a jég es hó miatt ezért a 2 órás vonat út 9(!!!)órás volt kértem is késési igazolás és 9 órát irtak rá:D aznap 16.00kor indultam el és hajnalba 3fele értem a munkahelyemre vagyis inkább már hazamrntem:D de a minden napos késések tök jók😌😒
2016. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amikor iskolás voltam,egyik évben szinte minden csütörtökön késett a vonat.
2016. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Budapest-Tatabánya viszonylat: Bicske előtt megálltunk (utolsó vonat, 23 óra után indult Bp-ről), mert egy német úriember nem váltott jegyet, leszállni nem óhajtott, rendőrt hívott hozzá a kalauz, hogy szállítsák le. Másfél óra múlva sem értek ki, addig állt a vonat a nyílt pályán, mindenki lekéste az utolsó buszát Bicskéről, meg mindenhonnan máshonnan is. Persze az, hogy miért állunk, csak kb. 1 óra elteltével derült ki, a kalauz szerint az utasok hibája az eset, mert nem dobták le a bliccelő fazont és a zsarukra kellett várni. Mondjuk, ha tudjuk, hogy miért állunk, lehet, hogy nagyobb eséllyel kapott volna segítséget.
2016. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jövök haza Ljubljanából, csak gyorskaját ettem az út előtt, meg alig vittem innivalót, hiszen akkoriban volt büfékocsi abban a Citadellában. Mennék sörért, emberünk mondja, hogy zárva tart, mert nem kap a kocsi áramot. Étlen-szomjan kellett kihúzni a határig, ahol végül lett áram, de kinek volt kedve a ki tudja hányszoe visszafagyasztott mélyhűtős kajából és a forró sörből inni? Inkább korgó gyomorral vetődtem be a giroszoshoz Pesten.
2016. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem -al, hanem -val. Ez a legrosszabb élményem. Miattad!
2016. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tavaly télen Pestről jöttem haza Debrecenbe, baleset volt, így a vonatom egyrészt lekéste a ceglédi átszállást, ami nem katasztrófa mert megeshet..el se mentem addig, egy közeli településen vártam, ott lakott ismerősöm, végül nem találkoztunk, még ez se a MÁV hibája..Cegléden vártam másfél órát az állomáson, majd amikor jöttem haza a vonat késésben volt, Püspökladányban pedig addig szenvedett az IC elengedése miatt, hogy 22:29 helyett 22:41re ért be, így az utolsó buszom az orrom előtt ment el, és gyalogolhattam haza ~10 km-t
2016. okt. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!