Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jó estét! Ha ma vettem a...

Jó estét! Ha ma vettem a bérletet, megbüntethetnek? Nincs türelmi idő?

Figyelt kérdés

Ma délután vettem bérletet, és nem volt időm sem tollam, hogy kitöltsem. De mégis megbüntettek, de a buszon mondták nekem, hogy van türelmi idő, ami 10.-ig szól. Nagyon fiatalok és elég bénák voltak az ellenőrök. Ilyenkor mi a teendő. Többen mondták, hogy menjek be a DAKK-hoz és reklamáljak. Sőt azt is mondtak, hogy tegyek feljelentést, mert nem figyeltek arra sem, hogy van türelmi idő. Jártam már így, hogy aznap vettem a bérletet, de csak annyit mondtak, hogy lehetőleg minél hamarabb töltsem ki.

A válaszokat, segítséget előre is köszönöm!



2016. okt. 6. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Tedd azt, menj be a a DAKK-ba és reklamálj.
2016. okt. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben. És akkor tényleg van türelmi idő?
2016. okt. 6. 21:07
 3/7 anonim válasza:
Miért nem töltötted ki az orruk előtt? Csak volt náluk toll.
2016. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen türelmi idő? A bérleted a megvásárlás pillanatától érvényes, de csak akkor, ha azt kitöltötted. Jelen esetben ez nem így volt. Persze, rugalmatlan egy rendszer, de a lényege annyi, hogy ne tudja egynél több ember ugyanazt a berletet használni. Márpedig sokan utaznanak biankó berlettel, ha első alkalommal csak annyit mondanának, töltsd ki. Ilyenkor tehat kerj tollat a pénztárban vagy vegyél jegyet.


Más kérdés, hogy a budapestihez hasonló rendszerek ki sem adnak azonosító nélkül bérletet, szóval van ilyen értelemben utasbarát megoldás.

2016. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De miért hagytad, hogy megbüntessenek?
2016. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de te voltál a béna.

Tudtad, hogy bérletet vásárolsz és azt is, hogy ki kell tölteni.

Nem volt fél perced kitölteni egy nyamvadt szelvényt?

Ha nincs nálad toll, akkor is kérhetsz a pénztárostól. Esetleg egy közeli kisbolt, trafik, lottózó. Lehet még a buszvezető is adott volna.


"azon utasnak, aki az utazáskor már korábban megváltott, az adott utazásra jogosító érvényes bérlettel, más érvényes utazási igazolvánnyal, illetve kedvezményre jogosító előírt igazolvánnyal, igazolással rendelkezik, de azt az ellenőrzéskor felmutatni nem tudja,

bérletéről a személyt vagy kedvezményt igazoló igazolvány száma hiányzik illetve az, ceruzával van feltüntetve,

Lehetősége, van az ellenőrzést követő 15 (sztk esetén 3 ) naptári napon belül az ellenőrzéskor feltárt hiányosságot igazolni vagy bemutatni és 1.300, - Ft bemutatási pótdíj egyidejű megfizetésével tárgyi ügyét rendezni." forrás: dakk.hu

2016. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Számomra teljesen érthetetlenek az ilyen sztorik. Nálam mindig van toll, megveszem a bérletet, és a vonatra, metróra, villamosra, akármire várva kitöltöm, esetleg felszállás után. Még soha nem fordult velem elő az a típusos BKV/MÁV-figyelő sztori, hogy a kezem elkapta a csúnya ellenőr, és gonosz kacajjal jól megb*szott. Ellenben milliószor látom, hogy a kalauz vagy BKV-ellenőr adja a tollat a kezébe a delikvensnek, hogy a kéthetes bérlet miért nincs kitöltve...
2016. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!