Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol lehet jegyet venni? Meg...

Hol lehet jegyet venni? Meg kell mutatni a buszsöfőrnek amikor felszállok? Vagy majd csak a kalauz fogja megnézni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, és két kezemen meg tudom számolni, hogy életem során hányszor jártam pesten tömegközlekedéssel...

Ezért elég tudatlan vagyok, amit szégyellek is és jövőre pestre fogok járni suliba, emiatt jó lenne nem beégni mindenki előtt. :D

Szóval a fenti kérdéseim a buszokra és a metróra is vonatkoznak. Egyáltalán mit kell mondani amikor veszem a jegyet? És úgy általában az egész folyamatot elmondhatná valaki..

Köszi előre is!:)



2016. nov. 22. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Buszon nincs kalauz, a vezető árulja/ellenőrzi a jegyeket.

Hogy mit kell mondani, az attól függ, hogy BKK (kék) helyi busz vagy Volán (sárga, valahol fehér) helyközi busz.

A sárga buszon azt mondod, hogy melyik megállóig szeretnél menni, illetve ha van diákkedvezményed azt is kell mondani, ezekre a járatokra km alapon kapsz jegyet.

A kék buszból van elsőajtós meg nem elsőajtós.

Az elsőajtós olyan, mint a sárga busz, csak nem km alapú jegyet kérsz a sofőrtől, hanem vonaljegyet, tehát ezeken mindegy, hogy 1 megállót mész vagy 10-et, ugyanannyit fizetsz. Miután megvetted kezeled a jegykezelővel (lyukasztasz). A kék buszon nem érdemes a sofőrtől venni, mert drágább, mint elővételben.

A nem elsőajtóson nem lehet jegyet venni, erre csak elővételben váltott jeggyel lehet felszállni (hasonlóan a villamosokhoz, metrókhoz). Ilyenek a nagyobb forgalmú járatok. Ezeken néha ellenőrök ellenőrzik a jegyeket.

Azt, hogy az adott járat elsőajtós-e, a menetrendben jelzik.

A metróra már az állomásra való belépéskor kell kezelni a jegyet.

BKK jegyet (ami érvényes a kék buszra, trolira, villamosra, metróra, Hév-re, stb-re), automatákból vásárolhatsz, ami sok helyen van, vagy jegypénztárból, ami csak nagyobb csomópontokon van.

A havi diákbérlet egyébként 3450 Ft és Budapesten belül érvényes szinte mindenre: kék buszra, sárga buszra, trolira, villamosra, metróra, személyvonatra, hévre, hajóra, stb.

2016. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A bkk.hu oldal segít megtervezni az utazásodat.


Jegyet venni a bkk.hu/pontkereso oldalon található helyeken tudsz: automatákbol, pénztarakbol, ügyfélszolgálatokon, postákon, trafikokban, kisboltokban, stb. Ezen kívül emelt áron a buszokon és trolikon is vehetsz a sofőrtől vagy ha van, a biztonsági őrtől.


Egyes járatokon első ajtós felszállási rend van, ott a buszsofőrnek, biztonsági őrnek mutatod a jegyet kezelés után. Más esetben nem kell mutatni a jegyet, csak kezelni. Ellenőrök bárhol lehetnek.


A metrón a bejáratnál és az állomásokon is sokszor ellenőriznek, ott egyébkémt az allomasra való belépéskor kell lyukasztani a jegyet.

2016. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Most már az elméletet nagyjából tudom, a gyakorlatot majd meglátjuk..

És azt, hogy éppen melyik megállónál vagyok honnan tudhatom (buszon)? Számoljam őket, vagy kérdezgessem a mellettem állóktól?

2016. nov. 22. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az új buszokon van LCD kijelző, amin mutatja a következő 3 megállót. De mindegyik buszon be is mondják a megállókat. És az összes buszmegálló táblán fel van tüntetve a megálló neve, azt is figyelheted.


Ja és mielőtt kiírnál ilyen kérdést, hogy hogy kell <innen> <ide> menni, nézd meg a BKK útvonaltervezőjében:

[link]

2016. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Berserker88 ***** válasza:
Megveszed a jegyet ótómatából, vagy esetleg a jegypénztárnál egy unott nénitől aki maga sem mindig tudja, hogy mit kezdjen az életével, felszállsz a buszra elől, kiciccented a jegyet a lyukasztóval vagy mi a pitsa az, látja hogy jó állampolgárként nem bliccelsz, hátra sétálsz, leülsz és kész. :)
2016. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm(:

És ha bérletem van, akkor mi a teendő? (gondolom azt nem kell lyukasztani..xd) Fel kell mutatnom a sofőrnek?

2016. nov. 24. 22:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de csak ha elsőajtós, ha nem az, akkor hülyének fog nézni a sofőr. :)

A sofőrök se egyformák, valamelyik kéri, hogy mutasd a diákigazolványodat is, meg megnézi, hogy jó-e a matrica rajta, valamelyiknek meg mutatod a lejárt bérletet, az meg: "jó az, mozogj már, mert zöld a lámpa, vaze!"

A többségüket nem izgatja, hogy mit mutatsz, a hátuk közepére kívánják a jegyellenőrizgetést.

2016. nov. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!