Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ehhez vajon mit szólna a kalauz?

Ehhez vajon mit szólna a kalauz?

Figyelt kérdés

(a kérdés csak elméleti, nem történt meg, csak gondolkodtam rajta)


szóval ha van 90%-os kedvezményű kártyája az illetőnek, de mondjuk automatából veszi, és mivel rosszul lát így 50%-os jegyet vesz..ez esetben büntet a kalauz hogy tulajdonképpen többet is fizetett mint kellett volna, vagy mégis mit csinál?



2016. szept. 1. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha van diákja is, nem büntet..

De ha nincs, hivatalosan meg kéne büntwtnie hiszen az adott kwdvezményt jogosulatlanul veszi igénybe az utas..

Más kérdés h a kaluz jóindulatán múlik

2016. szept. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
abban van valami hogy azt a kedvezményt jogtalanul használta, de a jegyének ötszörösét is kifizette, akkor miért kell mégis büntetni?
2016. szept. 1. 22:59
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Mert az jogilag senkit nem érdekel.. egy olyan kedvezményt vett igènybe, amire nincs jogsultsága.. pl otthonhagytam a 90es kártyát. Nem akarok teljesárút fizetni ezért diákot veszek amire nem vagyok jogosult.. a történteket a fenti kamu sztorival fedem....

A kalauz naivságán v jóindulatán múlik h megbüntet-e... de hivatalosan meg kéne

2016. szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Az, hogy valaki hülye volt, nem mentség semmire sem.
2016. szept. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
tovább gondolva: és ha pont amiatt van 90%-os kártyája mert gyengénlátó? (a kártya pedig nála van és azt be is tudja mutatni)
2016. szept. 1. 23:13
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
A gyengénlátók se mentesülnek a szabályok alól.
2016. szept. 2. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugalom, semmi gond nincs abból, ha drágább jegyet veszel, mint amire jogosult vagy!
2016. szept. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es, de, van gond, mert más árkiegeszítést kap a szolgáltató a 90 százalékos és 50 százalékos jegyek után és nem csak az összeg, de a jogcím is eltér. Tehát elvileg jár a pótdíj.


Ugyanakkor magam is jártam annó úgy, hogy az 50 szazalékos diákot 5 db 90 szazalékos jegyből adta ki nekem a pénztáros, mondván elfogyott az 50 százalekos jegy (akkor meg előfordukhatott ilyen). Így 1x50 szazalék helyett 5x90 arkiegészítést kapott utánam a szolgáltató. Jó, mi?

2016. szept. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizony-bizony, nem keverhetők a dolgok, például a már említett támogatások miatt.


Amúgy is, a szabál’, az szabál’. Például, a gyorsvonati pótjegy és az IC pótjegy ára minden km-tartományban azonos. Ráadásul, az IC pótjegyet nem külön jegyként adják, hanem a helyjeggyel együtt van. Így, nemcsak egyezik az ár, hanem drágább is, ha ilyen jegy van nálam. Mégsem alkalmas az IC-s pót- és helyjegyes jegy, gyorsvonati pótjegyként.

Ezzel kapcsolatos kérdésemre a MÁV-START-tól e-mailes választ kaptam, MÁV jelvénnyel, de a végén levő adatvédelmi nyilatkozat alapján nincs jogom bemutatni; így nem tehetem. Persze, ez csak közvetett bizonyíték arra, hogy minden csak az, ami. Cserebere csak akkor szabályos, ha az üzletszabályzat engedi. Például, 1. osztályra szóló jeggyel szabad 2. osztályon utazni.


Az más kérdés, hogy az adott jegyvizsgáló éppen mennyire „laza”, vagy szabályokhoz ragaszkodó.

2016. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!