Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért ennyivel rosszindulatúbb...

Miért ennyivel rosszindulatúbbak a villamos vezetők?

Figyelt kérdés
Villamosnál többször tapasztaltam hogy orrom előtt zárják be az ajtót mintha direkt szemétkednének. A busznál sokszor hosszabb ideig is várnak rám ha sietek a buszhoz
2016. nov. 28. 06:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem van helyzet mikor várhatna, meg van helyzet mikor nem.


Egyrészt sok utas "holt térből" rohan a villamos-busz után, és egyszer csak "berobban" az ajtón.


Másrészt néha 1-1 villamosvezető is lehetne ember központúbb. Például mikor ahelyett hogy várna 2 másodpercet, rám zárja az ajtót, majd arrébb gurul 1 métert és vár 5 percet mert amúgy is tilos jelzést kapott, én meg ott állok végig mellette.


Persze alapvetően jogos indok, hogy egy villamosnak percre pontos menetrendet kell tartania, míg egy buszvezető jobban tud játszani a sebességével.

2016. nov. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy nagyon sokan tartják fel a villamost az ajtó visazafogásával. Ez 90 százalékban elég ahhoz, hogy azon a szabadon már ne tudjon átmenni. Másfél perccel szívatja összes utastársát. Már ez elég lehet a több utashoz, azaz a következő megállókban még másfél, még másfél... Én meg várok tíz percet a megállóban munkába sietve, ideges vagyok az ajtóvisszatartóra.

És ilyenkor 3-4 villamos egymás után. Persze akkor is visszatartja az ajtót.

Ha nem tartaná vissza, a következő, már mögöttünk álló villamos a kövi szabadra át is ment, 90 mp.

Ha visszatartja, akkor mi várunk 90 mp-t és a mögöttes a megállóba beállásra, így megszívatott többszáz embert.

2016. dec. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!