Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elkérheti az utas a kalauz...

Elkérheti az utas a kalauz vagy ellenőr azonosító kódját?

Figyelt kérdés

A minap incidensbe keveredtem a vonaton a kalauzzal. A kérdés szempontjából mindegy, hogy miért, lényeg, hogy elkértem tőle az azonosító kódját, mert hivatalos panaszt szeretnék ellene tenni (Tudom, hogy nem sok értelme, és a MÁV Zrt. rohadtul nem fog az üggyel foglalkozni, de alapvetően nem is rosszat akarok a kalauznak, egyszerűen csak fel vagyok háborodva, és muszáj kiadnom magamból. De ez a kérdés szempontjából ugyancsak mellékes). Szóval a kérésemre felháborodottan közölte, hogy az titkos, nekem nincs jogom elkérni tőle, viszont érdekes módon ekkor elrohant, és nem is jött a kocsiba többet, ahol ültem.

Valóban nincsen joga az utasnak az ellenőrzést végző személy azonosító kódját elkérni?



2016. dec. 10. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

A jegyvizsgáló szabályosan járt el,mert a kódot még kollégának sem árulhatja el.

De ha panaszt akarsz tenni, megteheted, természetesen aláírva. Névtelen panasszal a MÁV nem foglalkozik.

Tüntesd fel, hogy ,melyik vonaton utaztál, mikor-honnan stb és mi a panaszod. Ezek alapján a MÁV kivizsgálja a panaszt, és meghallgatja a vonaton szolgálatot teljesítő jegyvizsgálót is. Ők uis. kitudják keresni, hogy ki volt azon a vonaton szolgálatban.

2016. dec. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
32%
azt nem tudom a MÁV hogyan kezeli ezt, pesten a BKV/BKK ellenőrei rafináltabbak, elvileg ott kötelező kirakni egy azonosító-számot nyakba akasztva ellenőrzéskor hogy látható legyen, de teljesen véletlenül az esetek jó részében (kb. 90%) ez pont úgy fordul hogy csak a hátoldala legyen látható, hát nem viccesek ezek a véletlenek? :D
2016. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

MÁV-START Zrt.

Személyszállítási Üzletszabályzat

9.1.2.

"(...)

A jegyvizsgáló vagy az ellenőrzést végző más munkavállaló nem köteles az utas részére igazolni magát, de az utas kérésére köteles az utólagos azonosításához szükséges információkat (telepállomását és azonosító számát) megadni, valamint az ellenőrzést végző más munkavállaló a megbízólevelét felmutatni."


[link]


38. oldal

2016. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!