Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért utazhatnak a 65 év...

Miért utazhatnak a 65 év felettiek ingyen a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Azért mert a nyugdíjasoknak kevesebb a havi jövedelmük mint a dolgozóknak(nem mindegyiknek)! akik az életüket végigdolgozták, adóztak rendesen Ők megérdemlik hogy életük hátralevő részében ingyen utazhassanak pl.:kikapcsolódni. Ez egy plusz juttatás a nyugdíj mellé!
2010. máj. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Így igaz. Ne sajnáld ezt tőlük, Te is leszel idős.
2010. máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

hogy neked mégtöbbet kelljen fizetni...


miért nem lehet azt,hogy azok a 65 év felettiek utazhassanak ingyen,akik vagy ledolgozták a 40 vagy hány évüket betegség miatt nem dolgozhatnak?

azok miért utaznak ingyen,akik életükben nem dolgoztak,csak éltek a segélykéken? (nem a sokgyerekes családanyákra gondolok,hanem akik tényleg b@sztak elmenni dolgozni)

2010. máj. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Nincs azzal baj, hogy ingyen utazhatnak, csak azzal, hogy bármikor..

Ezáltal felszállnak a reggeli (ingázó, munkába igyekvőkkel teli) buszra, hogy menjenek a 100 km-re lévő város piacára. Igaz ez a helyi járatokkal is. Én minden reggel a 7:30-as busszal mentem anno dolgozni, és mindig tele volt Tesco-ba igyekvő nyugdíjasokkal, akik rikácsoltak, hogy engedjük át a helyet. De amikor közeledett a Tesco, az ajtóhoz tömörültek, hogy jól elkapják a rajtot. Amikor kinyílt az ajtó, futottak a kocsikhoz :))

2010. máj. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
77%
Mert Horn Gyula annak idején kitalálta, hogy az MSzP célbázisa a nyugdíjasok és a 10 évvel nyugdíj előtt állók lesznek és bevezette ezt. Azóta meg nem nyúltak hozzá. És nem mondja azt senki, hogy majd én is ingyen utazhatok, ha megérem. Mi rá a garancia, hogy megérem és ha mégis jóeséllyel mire én nyugdíjas leszek még a nyugdíjamra se lesz pénz,nemhogyingyen közlekedésre.
2010. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez ebben a formában felháborító.

Vegyük például Piripócsot. Piripócs egy alvófalu Kukutyin városától 20 km-re (alvófalu az, ahol csak laknak az emberek, nem ott dolgoznak, hanem más településeken). Piripócs diákjai Kukutyinban tanulnak, Piripócs dolgozói Kukutyinban dolgoznak, a piripócsi nyugdíjasok pedig a kukutyini piacra járnak vásárolni, vagy Kukutyin érintésével utazzák körbe a vidéket.

Innen világosan látszik, ki az, akinek muszáj utaznia, és ki teheti meg, hogy lemond róla. A diáknak muszáj utaznia, mert tanköteles. A dolgozóknak muszáj utazniuk, mert ott a munkájuk. A nyugdíjasnak meg nem muszáj utaznia, mert csak azért utazik, hogy elüsse az idejét. Az ókorban volt szokás, hogy ingyen engedték be a polgárokat a színházba (sőt, Athénban még fizettek is a színházba járásért). Néha el kell ugyan mennie orvoshoz, de rendszeresen nem kell utaznia.

A nyugdíjasok utazásának ingyenessége mellett nem lehet érv az, hogy nincs önálló keresete, mert igenis van, a nyugdíj; és bár ez kevesebb a dolgozók fizetésénél, a diáknak egyáltalán nincs önálló keresete. A diák a szüleiből él, a diáknak muszáj utaznia, és mégis csak 50%-os kedvezménnyel utazhat, míg az önálló jövedelemmel rendelkező, nem kényszerből utazó nyugdíjas ingyen.


Én visszaállítanám a 67,5%-os kedvezményt a diákjegyre, és ennyiért utaztatnám a nyugdíjasokat is.

És még ami felháborító: nem elég nekik, hogy ingyen utaznak, még a helyedet is át kell adnod nekik, mert úgy illik, meg mert leüvöltik a hajat a fejedről, ha nem teszel így (akkor is, ha kopasz vagy).

2010. máj. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Kiváncsi lennék azokra akik ellenzik ezt a kedvezményt, hogyha Ők lesznek nyugdíjasok és kapnak mondjuk 28 ezer forint nyugdíjat 40 kemény év után, hogy mit szólnának ha 50-100 kmre lévő kórházba 2-400 forintot kellene fizetni mondjuk 1 hónapban 5-10x.

Én nem vagyok semmilen pártnak a szimpatizánsa de én nem sajnálom a nagyszüleimtől sem és más nyugdíjasoktól sem ezt.

Ha a piacra megy akkor oda megy és? Ő is ugyanannyi adót fizetett életében mint bármelyikünk!

Lehet csak nekem szúr szemet az hogy, van mindig néhány "fekete bőrű" igen irritáló testszagú lény aki jegyet sem vesz, felszáll és leül pl arra a helyre amit én kinéztem magamnak és ráadásul még a lábát is felrakja a másik székre, és ha mondjuk vagyok olyan hülye hogy megkérdezem hogy szabad e ez a hely csak annyit mond hogy takarodjál innen te magyar g.ci!

A nyugdíjas néniknek átadom mindig a helyem még akkor is ha 50 km-t utazok állva!

Ne az öregeket bántsátok légyszíves!

2010. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
ma 17:31 Hallottál már az utazási költségtérítésről. Kérheted buszra, vonatra, benzinre. A háziorvos kiadja bárkinek a beutaló mellé nem csak a nyugdíjasoknak.
2010. máj. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
én csak azt nem értem,hogy horváth csaba minek mondta a zömében 65 év felettieknek a majálison,hogy ingyenes lesz a bkv?
2010. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tlejesen rednben van az hogy ők ingyen utaznak

Azt viszont én korlátoznám hogy mikor. Én reggel 8:30 elött nem tenném ingyenessé az utazásukat mert mindenki akkor megy dolgozni suliba. Sélután már nem korlátoznám mert akkor a tömeg eloszlik hisz nem mindenki végez egyszerre.

2010. máj. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!