Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Diákigazolvány helyett utazhat...

Stewie200 kérdése:

Diákigazolvány helyett utazhatok iskolalátogatási igazolással?

Figyelt kérdés
Elhagytam a pénztárcám és a diák is bennevolt meg minden ... Viszont van iskola látogatásim amit november végén adtak ki. Ezzel utazhatok kedvezményesen?

2016. dec. 30. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem, hiszen a diákhoz képest az egy könnyen hamisítható kis fecni, nem pedig egy biztonsági elemekkel ellátott fényképes igazolvány. Ennek megfelelően a vonatkozó kormányrendelet sem nevesíti, mint kedvezmény igénybevételére jogosító dokumentumot.


Jó hír azonban, hogy az új diákigazolvány igénylésekor kapott igazolást felhasználhatod, ez ugye annyiban tud többet egy iskolalátogatásihoz képest, hogy van rajta azonosító sorszám és így ellenőrizhetőbb az eredetisége.


Továbbá 26 éves kor alatt vasúton péntek 10 orától vasárnap éjfélig 33 százalék kedvezményt kaphatsz.

2016. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jogviszonyigazolással, plusz fényképes igazolással simán lehet. Amíg nem jött meg a diákom(egy hónapig) ezzel vettem diákbérletet, és ezzel is utaztam... kénytelen voltam bejárós létemre. Még ellenőrzésbe is belefutottam egyszer, és nem volt semmi gond.
2016. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3: Az, hogy simán lehet és az hogy, neked szerencséd volt, két külön dolog. Jogviszonyigazolást (középiskolában iskolalátogatásit) semmiképpen sem kötelesek elfogadni, teljesen jogosan büntettek volna meg. Mázlid volt, hogy nem tették, viszont ne reklámozd meg tanácsold ezt az opciót, mert nem valid infó.
2016. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy az a fenykepes papir mar 2 eves, mivel akkor igenyeltem a diakot. Jelenleg semmilyen fenykepes igazolvanyom nincs,es szerintem iden mar eselytelen hogy lesz.. :(
2016. dec. 30. 16:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értem az összes igazolványod eltűnt. Ebben az esetben igényelj személyit és diákot, mindkettőből kapsz ideigleneset, vagy igazolást, hogy azokkal utazhass. Ebbe nem köthetnek bele. Ameddig ezek nincsenek meg, addig csak teljes árú jeggyel tudsz utazni.
2016. dec. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!