Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyit kap egy Volán-os...

Mennyit kap egy Volán-os sofőr az eladott bérletek után?

Figyelt kérdés

Kicsit macerásabb, de szívesen támogatnék egy sofőrt, hogy nála veszek bérletet és nem a pénztárban.

Darabszám után kapnak pénzt vagy esetleg a bérlet árának valahány százalékát?


2016. dec. 31. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem kap érte, ez nem olyan meló, nem postaládába hirdetésdobálás, meg reklámügynökség....

A fizetésükben benne van a bérletadás is, ahogy a jegyadás is.

2016. dec. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik, ő nem kap semmit ezért, csak a fix fizetését, amit amúgy is megkap. Szóval inkább csak leterheled ezzel. Viszont a pénztárban csak ezért kapja a fizetést az alkalmazott (persze nem darabszámra van fizetve).
2016. dec. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, tehát a fizetését nem befolyásolja az, hogy hány jegyet vagy bérletet ad el, ugyanúgy mint egy bolti eladónál sem általában. Emiatt szerintem inkább azzal támogatod, ha nem nála veszed, hanem pénztárban, mivel így nem kell vele bajlódnia, nem késik a busza és marad pihenőideje, stb.
2016. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Össze hasonlitasul. Férjem pénztáros ő 1 millio uzan o.16%ot kap. Mog én kalauz vagyok es minden jegy utan25%.máv
2016. dec. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A MÁV gáláns akkor :)

Tudom, hogy a Volánbusz ZRT is ad pénzt a bérletek után, így az első válaszokkal nemigen tudok mit kezdeni. Ezért nem úgy tettem fel a kérdést, hogy ad-e. Aki ad ki jegyet, mert nem csak előreváltott jeggyel lehet utazni, az kap ezért pótlékot. Ezért sem jó az első három válasz.

A mértékkel nem vagyok tisztában, és ciki lenne a sofőrtől megkérdezni. Mert mondjuk azt mondja, 100 Ft/darab. Akkor nem szívesen tartanám fel az ÁFA-s számlámmal. De ha százalékot kap, akkor más a helyzet, mert 42900 a bérletem, ennek pl.az 5%-a is 2000 forint felett van, ami már összeg.

2017. jan. 1. 12:18
 6/8 anonim ***** válasza:
A MÁV azért ilyen gáláns - gondolom -, hogy ösztönözze a kalauzt, hogy végigmenjen a vonaton, és megvetesse a jegyet az emberekkel. A Volánnál nyilván kisebb a %, mert ott úgyis elöl szállnak fel az emberek a sofőrnél, nem kell annyira motiválni őket.
2017. jan. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudod? Mondjuk én 10 éve nem ültem buszon, de a sofőr mondta is, ne nála vegyem ha tehetem, mert nem tartom fel a buszt vele legalább.

Ha kapna utána aligha küldene el, mert nem valami fényes a fizetésük.

2017. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sofőrtől tudom, hogy kapnak pénzt utána. De nem mertem megkérdezni, hogy mennyit, cikinek éreztem.
2017. jan. 18. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!