Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megteheti a buszsofőr, hogy...

Megteheti a buszsofőr, hogy nem áll meg menetrend szerinti megállóban?

Figyelt kérdés
Ma nem először (az elmúlt egy évben 4szer) fordult elő velem, hogy a volán sofőre leküldött a buszról, mert sokan voltunk és a távolabbra utazók szállhattak csak fel. Ezzel az a probléma, hogy nincs olyan busz, ami csak addig megy ameddig utazni szeretnék, tehát ami odamegy az a távolabbi megállóba is. Ahova én mennék az 70 km messze van, a távolabbi pedig 100 km, tehát én sem tudom éppen legyalogolni a távot... Irtam panaszlevelet, de nem valószínű, hogy bárkit is érdekelni fog a volántól, ráadásul ismerőseim is jártak már így más járatnál, de az ő panaszaikra sem válaszoltak..Tehát nem tudtok esetleg egy telefonszámot, vagy valami olyan elérhetőséget ahol érdemben tudok panaszt tenni, vagy amennyiben nem teheti meg ezt a buszsofőr, akkor olyan elérhetőséget ahol írásos nyilatkozatot tudnak küldeni nekem erről, amelyre hivatkozhatnék?

2016. okt. 14. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Olyankor nem szokott megállni, ha az adott megállóban nincs senki és senki nem is akar leszállni. Ezzel nincs is gond.

Ha viszont lenne felszálló, csak épp leszálló nem, és ezért nem akar megállni "me ötperc múúva gyün a másik busz, baddmeg", az viszont már kötelességszegés. Feljegyzed az időpontot, a busz rendszámát, és a forgalmi irodán bejelented. Ha komoly károd is származott az esetből, bíróságra is mehet a dolog.

2016. okt. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Volt felszálló utas, csak az volt a baj, hogy túl sok, ezért úgy szelektált, hogy aki nem a legtávolabbi megállóba utazik azt nem viszi el. Mikor felszálltam és kértem a jegyet, akkor közölte, hogy menjek el, mert ő ott meg sem fog állni, habár nem csak a menetrendben, de még a buszra is ki volt írva a település neve, ahova menni szerettem volna. Ezek utan amikor megtelt a busz, konkrétan rácsukta az ajtót az ott állóra... a következő busz 1 óra múlva jön, de az a baj, hogy ott simán így járhatsz, mivel ugyanúgy a legtávolabbra utazokat engedik fel...
2016. okt. 14. 19:40
 3/12 A kérdező kommentje:
És utána még könyöröghettem neki, hogy nyissa ki a csomagtartót, mert már a bőröndömet is beraktam...
2016. okt. 14. 19:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én felhívnám a busztársaságot, hogy wtf.
2016. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
0%
Nem teheti meg. NINCS JOGA HOZZÁ!!! Iyenkor jönnek a buszrendőrök és letartóztatják a buszt, és elviszik a buszbörtönbe.
2016. okt. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha valaki a távolsági buszt arra használja, hogy csak az adott település másik végére megy, mert az olcsóbb, tehát helyi busznak használja, ott még elfogadotabb a szelektálás, bár ezt is tiltja a szabályzat. Az viszont non-szensz, hogy csak azt viszi el aki 100 km-t megy, aki 70 km-t azt már nem... wtf!


2. A panasz levélben meg kell adnod a nevedet és a lakcímedet, még ha emailben is írsz Nekik ajánlott levélben kötelesek válaszolni legkésőbb 30 napon belül. Ha ne teszi meg az adott busztársaság akkor meg lehet írni a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnak, bár az már hosszabb idő lesz mire vissza írnak.


3. Azt nem írtad meg, hogy honnan hová akartál utazni illetve azt, hogy melyik busztársaság alkalmazottja tette ezt (DAKK, Borsod, stb.). Így nehéz bármilyen infóval szolgálni, de az adott busztársaság honlapján fent kell lenniük az adatoknak (telefonszám, email és levelezési cím, legközelebbi iroda, stb)

2016. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A felszállas sorrendjére létezik egy kormányrendelet, 2012-ben alkották. Eszerint távolsagi jaratoknál először az előveteles jeggyel rendelkezők, aztán a nagyobb távolságra utazók, majd a fogyatékkal élők és kisgyerekesek jönnek, a sor végén vannak a berletesek.


A regionális forgalomban ezzel szemben a bérletesek es előre valtott jegyesek jönnek először.


Helyi forgalomban pedig az erkezési sorrend számít.


Tehát ha távolsági járatról van szó, akkor jogosan szelektált a sofőr.


Ha ez visszatérő probléma, akkor minel többen jelezzétek a regionális közlekedési központotok felé.

2016. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!


Az sem km. szerinti szelektálás! Amúgy meg ha nem férnek fel a buszra az utasok akkor érdemes lenne a társaságnak elgondolkozni azon, hogy 2 buszt kellene az adott időpontban indítani vagy picivel később (az sem jó, ha elmegy egymás után 3 busz, utána meg 2 óráig semmi).


Amúgy én is sokat írtam anno a helyi busztársaságnak, egyrészt a helyben nem megoldott tömegközlekedés miatt másrészt meg problémás utasok miatt. Mind2 esetben vissza írtak mindig, a problémás utasokat letiltották a buszról habár 2 év után, itt még így se szelektáltak.


Egyszer írtam a Minisztériumnak is, az is vissza írt.

2016. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, milyen indoknál fogva lehet valakit eltiltatni a buszozástól? (Csak kíváncsiságból kérdezem)

2016. okt. 14. 21:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, a buszozástól eltiltottak - azaz az utazásból kizárhatóak - fel vannak sorolva az irodáknál, de a járműveken is, tételesen. 6 éven aluli gyerek, kísérő nélküli magatehetetlen személy, érvényes jegy nélkül utazó, akik randalíroznak a buszon stb. (természetesen a 30 fős cigányhordák és a büdös koszos csövesek utazhatnak bármin ingyen)

Az utazásból kizáró okok közt nem szerepel az, hogy aki rövidebb távra vesz jegyet, tehát jogtalanul zártak ki az utazásból.

2016. okt. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!