Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Amikor a főúton baleset...

Amikor a főúton baleset történik és lezárják az utat, miért nem értesítik a pont arrafele közlekedő buszjáratok sofőrjeit, hogy kerüljenek valamerre?

Figyelt kérdés

Mert mindig az van ilyenkor hogy elmegy a busz egészen az útlezárásig, ahol áll kb. fél órát legalább, majd valahogyan nagy nehezen visszafordul és visszamegy egy olyan útleágazásig ahol elmehet egy másik irányba. És így akinek időben be kéne érnie a végállomásra mert mondjuk el kéne érnie az átszállást az jól megszívja, ott ragad az adott városban akár órákra.

De ilyenkor miért nem szólnak már jóval korábban a sofőrnek, hogy ne menjen el az útlezárásig hanem menjen le a főútról és kerüljön valamilyen irányba? Hogy ne kelljen aztán fél órát vagy kitudja mennyit állni.

Lehet aztán nem mindig ez van amit leírtam, csak a tapasztalataim alapján beszélek, többször előfordult már ez velem. Egyszer vasárnap este jól meg is szívtam majdnem, kb. 5 percen múlt hogy nem késtem le az átszállást, ha lekésem órákat csövezhettem volna egyik megyeszékhelyen a hidegben, sötétben.


2017. jan. 28. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem sokkal előtte történt a baleset, és nem tudták elterelni másfele. Mert amikor már megkapják az infót, hogy gikszer van, akkor biztos, hogy elterelik a buszt.
2017. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyilván azon múlik, hogy időben értesül-e az adott szolgáltató diszpécsere a balesetről. Egy ilyen esetnél ha valahol esetleg benne is vannak a közlekedési szolgáltatók a kommunikációs protokollban, azért eléggé hátul lehetnek a sorban. Így igazából az átlag autósnál nincs sokkal több infója a buszsofőröknek sem.


Ehhez hozzáadódik még az is, hogy a lezárt szakaszra eshet menetrend szerinti megállóhely is, amit ki kell szolgálni valahogyan.

2017. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!