Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van valami érdemi különbség a...

Van valami érdemi különbség a Siemens Desirok első- és másodosztálya között? (csak messzebbre közlekednek első osztályú kocsik, elővárosban nem. )

Figyelt kérdés

2017. jan. 30. 23:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy minden egységen van egy rövidke első osztályú szakasz. Legalábbis nem láttam még olyat amin ne lett volna. Nagy különbség nem lehet, talán kicsit kényelmesebbek az ülések.
2017. jan. 31. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Van első osztályú szakasz az elővárosi forgalomban közlekedő Desirókon is, de ezek másodosztályként közlekednek, ergo az ül oda, aki akar.


Alapvetően nincs nagy különbség, 2+1 az üléselrendezés és van egy kabátakasztó szekrény az így felszabaduló negyedik ülés helyén. Talán meg asztal van, de ebben már nem vagyok biztos. Az ülések ugyanolyanok.

2017. jan. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy van, ahogy #2-es írja: 2+1-es üléselrendezés, de nem nagyobbak az ülések, tök ugyanolyanok, csak a huzat más (némelyiken), van, ahol az sem. Van kisasztal az ablaknál, és van egy kabátaksztó vagy bőröndtartó a kimaradó ülések helyén (attól függően, hogy eleve MÁV-os vagy görögöktől átvett, de hogy melyik melyik, nem tudom).
2017. jan. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A 2-es vonalon nem láttam még első osztályú kocsikat. Elsősorban a zsúfoltság miatt ülnék ide, de végülis a szolgáltatások sem elhanyagolhatók. Nem egy IC kocsi, de majd kiderül.

2017. jan. 31. 13:45
 5/16 anonim ***** válasza:
múltkor Esztergomba mentem, akkor is ilyennel mentem, a másodosztályú részén voltam és ott is volt kabáttartó, pedig ezen a "felső" végén voltam
2017. jan. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Érdekes, én is felnéztem múltkor, de nem láttam különbséget. Véleményem szerint, a Nyugati-honállomásos Desirokon egy az egyben ki van szedve az első osztály és másoddá van visszaalakítva.
2017. jan. 31. 17:33
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden Desiro Nyugati honállomásos. Semmi nincs kiszedve és visszaalakítva, ezek így érkeztek gyárilag. Mindegyikben van kijelölt 1. osztályú szakasz, és egyikben sem különböznek az ülések, mindössze a többünk által korábban leírt különbségek vannak.
2017. febr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
"A 2-es vonalon nem láttam még első osztályú kocsikat." - Nincsenek első osztályú "kocsik", hanem mindegyik szerelvény egyik végében van egy rövid első osztályú szakasz. Ez mindegyikben ott van, a 2-es vonalon közlekedőkben is, nézd meg jobban. Viszont a 2-es vonalon menetrend szerint csak 2. osztályú kocsikkal közlekednek a vonatok, ami azt jelenti, hogy az 1. osztályú szakaszba is beülhetsz másodosztályú jeggyel, de ezt sokan tudják már. Régebben érdemes volt odaülni, mert sokan megilyedtek az 1. oszályú felirattól, és nem mertek odaülni.
2017. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
amúgy nincs kiszedve az első osztály, csak nincs mindkét végén, ellenben a kabáttartó és egyéb "extrák" (kivéve a piros ülés) mindkét végén ott van
2017. febr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt látható a MÁV-os Desiro belső elrendezése: [link]

Látható a rajzon, hogy csak az egyik végében 2+1 az üléselrendezés, így kabáttartó sem lehet a másik végében.

Itt pedig összehasonlítható a kétféle (eredeti és ex-görög) 1. osztály képe, az egyes altípusokra rákkattintva pedig mg több részlet látható: [link]

2017. febr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!