Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meg lehet úgy úszni a büntetés...

Meg lehet úgy úszni a büntetést hogy nem létező adatokat adok meg az ellenőrnek?

Figyelt kérdés
természetesen nem akarok sehogy sem bliccelni, csak kíváncsi vagyok

2017. febr. 11. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Ma már nem nagyon járnak az ellenőrök közteresek nélkül - ők pedig hivatalos személynek minősülnek, igazoltatási joggal.

Ha pedig nem tudod magad igazolni, joguk van testi kényszerrel visszatartani rendőr helyszínre érkezéséig, aki előállíthat.

2017. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Épp erről volt itt szó reggel.

Legtöbbször közteresekkel járnak az pedig ott tarthat amíg jön a rendőr. Ha nincs vele közteres akkor hazudhatsz, de épelméjű ellenőr nem csinál vele semmit, mert tudja úgy is kamuzol. Amelyik meg felír az jó nagy trógerség, mert ha valaki kicseszésből más adatait adja meg, oda megy a csekk. Az meg szépen feljelentést tesz aztán lesz az örömbódottá.

2017. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én Debrecenben lakok, itt a helyi járaton megesik hogy nincsenek velük közterületesek, helyközin pedig egyáltalán nem jellemző, de gondolom az eljárás hasonló, ugyanúgy elkérné az igazolványt és ugyanúgy hívna rendőrt
2017. febr. 11. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

"# 3/3 Időpont ma 20:54"

Nem írtad hogy hol laksz, ezért én a Bp.-i viszonyt írtam le.

Az ellenőrnek nincs em igazoltatási, sem visszatartási joga ( hozzád sem érhet!), mert nem számít hivatalos személynek.

Így Debrecenben jó eséllyel megúszhatod.

2017. febr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem első ajtós felszállás van a buszokon?
2017. febr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!