Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet ebből baja az ellenőrnek...

Lehet ebből baja az ellenőrnek is?

Figyelt kérdés

Jegy nélkül utaztam bkv-n.

Jött az ellenőr és mondtam a személyim is ott van. Mondta rendőrt hív. Mondtam ezt én nem várom meg és leszállok és elmegyek. Megfogott hogy édes kisfiam te sehova nem mész addig.

Így a végállomásig mentünk ahol már a rendőrök ott voltak. Igazoltattak így már kénytelen voltam elővenni a személyimet. De mondtam a rendőrnek hogy erőszakkal visszatartottak az ellenőrök és feljelentést akarok tenni. A rendőr elkérte az ellenőr személyiét is. Két utast is megkérdeztek erről akik végignézték az incidenst és szerencsére engem igazoltak.


2016. okt. 19. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ellenőr nem foghat meg, hozzád se érhet.


Ettől függetlenül oltári nagy parasztság az amit csináltál! Ha bliccelsz és megfognak, akkor fizess, ne másokkal takarózz!

2016. okt. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
57%

Igen, ezért felelősségre vonhatják az ellenőrt. Ő erőszakkal nem tarthat vissza, és nem is igazoltathat egyébként. (A közterület-felügyelők már megtehetik mindkettőt, de az adataidat az ellenőrnek például nem adhatják át.)


Magáról a helyzetről is megvan a magam véleménye, de ezt inkább nem írom le.

2016. okt. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ok ezt értem, de a rendőr is meg fogja akkor ütni a bokáját. Ok én is vétkeztem ki is fogom fizetni a büntetést de ha ő is jogszabályt sértett akkor ő is bűnhődjön meg....
2016. okt. 19. 08:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem a rendőr az ellenőr, bocsi
2016. okt. 19. 08:28
 5/9 anonim válasza:
100%

Nem a rendőr, hanem az ellenőr ütheti meg a bokáját, gondolom, elírtad.


Ő bűnhődjön meg, de ha nem tart vissza, te simán leszálltál volna a következő megállónál, mindenféle büntetés nélkül. Ezt hívják úgy, hogy kettős mérce.


Ez az eset is azt mutatja, hogy a jogszerűség és igazságosság két különböző dolog.

2016. okt. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem, ez a patthelyzet.

Ha a taximmal viszek egy utast, akkor alap, hogy a szolgáltatásért fizet. De mi van, ha nem akar fizetni? Nem tehetek semmit. Rendőrt hívhatok, de nem fogja megvárni. Feljelentést ismeretlen tettes ellen tehetek. Mire megyek vele?

Volt, hogy egy szállodához vittem egy külfödi hölgyet (diákot). Részeg volt, de nagyon. Nem akart kifizetni (külfölditől szokatlan), sz@ros 1000 ft-ról van szó. Kiszállt,és bement, gondoltam pénzért ment be. 10 percig vártam, bementem, recepcióst kérdeztem, hogy várhatom-e még vissza. Azt mondta nem, meg reggel korán utazik haza a csoporttal. Benyeltem, de a recepciósnak mondtam, hogy ha gondolja adja át, hogy a taxis üzeni, hogy "lesz szíves megb@-$zni a portugál krv-@ anyját". Nem tehettem semmit. Patt helyzet.

2016. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Másodikat szeretném kiigazítani.

A BKK ellenőri nem kapnak több jogosítványt, mint mondjuk egy pincér, vagy a helyi sakkegylet vezetője.

Mosolyogva kérhet.

A közterületfölügyelő igazoltathat, s egy fővárosi rendelet értelmében az adatokat átadhatja az ellenőrnek.

A rendelet természetesen megfelel magasabb szintű jogszabályoknak is.

2016. okt. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

#6: Te leírtad a saját véleményed arról, amikor lelépett az utas, itt pedig az utas véleményéről volt szó, amikor visszatartották, majd feljelentette az ellenőrt. Teljesen megértelek, de azért lássuk be, hogy totál ellentétes a két szituáció. Az tied lehet patthelyzet, de a #3-ról tartom, hogy az úgy bizony kettős mérce.


#7: Ha átadhatja, akkor elnézést, rosszul tudtam. Sajnos nem tudom átjavítani a #2-t.

2016. okt. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

8-nak:

tudom, hogy fordított a helyzet, de majnem ugyanaz.


A kérdés esetében, ha nagyon bosszút akar állni a kérdező, akkor befizeti a bírságot, ezt benyeli, de az ellenőrt feljlenti, akár személyes szabadság korlátozása miatt, amire az említett két utastárs még ott is van tanúnak, és a karszallagtól teljhatalmat érző ellenőrbácsi sokkal csúnyábban megüti a bokáját. Tény, ő csak a munkáját végezte, de taxisként én se tehetem meg, hogy a viteldíjért fizikai erőszakot alkalmazzak, vagy akár bezárva az autót elvigyem a nem fizetőt a rendőrségre.

2016. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!