Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Helyi buszon köteles vagyok...

Helyi buszon köteles vagyok felmutatni a bérletemet?

Figyelt kérdés

Folyton az van, hogy felszállok a trolira és a buszsofőr kéri, hogy mutassam meg. Ezzel nincs semmi gond, és ha nem felejtem el, előre készítem, ám ha nem, akkor kotorászom a táskámban. A baj ott kezdődik, hogy közben elindul a busz és majd' elesek. Most is be van kötve a kezem, amit ő nem lát, de nagyon fáj és nem tudok kapaszkodni, két kézzel kell keresnem a táskámban.

Szóval én azt mondom, hogy döntse el, ellenőr akar-e lenni, vagy buszsofőr. Mindenkit úgy se tud kontroll alatt tartani


2017. febr. 27. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szolgáltató úgy határozott, hogy az adott viszonylaton közlekedő járművekre csak az első ajtón szállhatsz fel, akkor igen, köteles vagy felmutatni.
2017. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ha nehezen veszed elő, akkor legyen kéznél, ne kelljen keresgélni.

2017. febr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem vagy köteles, de akkor megbüntethet jegy nélkül való utazásért. Nem láthat bele a táskádba.
2017. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
pontosan. ahol ki van írva hogy felszállás az első ajtón, ott te vagy jegyet veszel, vagy felmutatod a bérleted.
2017. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Igen. Ellenben nem kötelező felszállni a buszra...
2017. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Oké, értem.

De amúgy nagyon kiborító, az a sofőr megvárja, hogy felszálljanak az első ajtón, és csak utána nyitja ki a hátsókat azoknak, akik le akarnak szállni. Ez már túlzás, minek van akkor azon a csotrogányon annyi ajtó?

2017. febr. 27. 15:23
 7/12 anonim válasza:
100%
Igen, köteles vagy, ki is van írva, hogy a jegyet, utazási igazolványt fel kell mutatni
2017. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

ez is egy előírás. ha hátul is kinyitja, biztos lesz aki ott száll fel. akkor neki előre kell hívnia, és meg kell várnia míg megmutatja a bérletét... ha nem ellenőrzi és kallerek jönnek, ő is nagyon megüti a bokáját...


mielőtt valakit szidsz, gondolkozz el, hogy jól látod-e a dolgokat, nem te vagy-e épp tájékozatlan vagy túl érzékeny.

2017. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

:D hát pont azért nyitja ki később a hátsókat, hogy elől szálljanak fel és mutassák meg a bérletet az utazók

De mi ebben a probléma? Odakészíted a kezedbe, zsebedbe a bérletet és nem kell keresni. Gondolom, a buszmegállóban nem ér meglepetésként, hogy jön egy busz és felszállsz rá.

2017. febr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Az üzemeltető cég dönti el, hogy az utasoknak fel kell-e mutatni az utazásra jogosító iratokat vagy sem. Ez nem a járművezető hatásköre, szóval nem döntheti el, hogy "ellenőr akar-e lenni, vagy buszsofőr." Mindkettőt KELL csinálnia.


Egyébként a legtöbb sofőr a háta közepére kívánja a jegyellenőrzést, buszvezetőnek tanult nem jegyellenőrnek. Azonban ha ellenőrzés van, és kiderül, hogy felengedett valakit érvénytelen jeggyel, akkor őt is megbüntetik.

2017. febr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!