Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha jegy nélkül utazik valaki...

Dr. x kérdése:

Ha jegy nélkül utazik valaki vonaton, akkor mi történik?

Figyelt kérdés
Ha valaki jegy nélkül utazik, akkor a kalauz kiállítja a büntetést, amit később is be lehet fizetni csekken és utazhatsz, amíg le nem szállsz vagy le KELL szállni a következő állomáson?

2017. ápr. 3. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem kell hozzá diploma,hogy magadtól rágyere,hogy a következő állomásig tart szamodra az utazas....
2017. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Kifizeted a pótdíjat (2600 Ft) és utána megveheted a jegyedet a kalauztól ameddig szeretnéd.

Ha nem tudod kifizetni helyben, akkor szerintem csekket ad 8000 Ft-ról. De ebben nem vagyok biztos, ilyen még nem fordult elő velem.


De van, hogy megengedi, hogy leszállj a következő állomáson és nem kell fizetned.

Sőt olyan is volt már, hogy vehettem pótdíj nélkül jegyet tőle. Szóval vannak jófej kalauzok, kevés az olyan aki direkt ki akar baxni az utassal. Mondjuk ha hülyének akarod nézni, akkor nem lesz ilyen elnéző.

Én csak akkor utaztam jegy nélkül, amikor nem volt rá időm vagy pénzem.

2017. ápr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy ha együttműködő az ember és elfogadja, hogy megbüntetik, akkor lehet folytatni az utazást, a büntetést pedig utólag fizetni vagy csak helyszíni büntetés van vagy leszállásítás?
2017. ápr. 3. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, folytathatod az utazást, amennyiben megváltod a kalauztól a jegyet a teljes utadra.
2017. ápr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha volt a felszálláskor jegykiadás, akkor pótdíjjal kell jegyet venned a kalauztól. Ha nem volt, akkor pótdíj nélkül.
2017. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

A kérdező azt szeretné tudni,hogy a leírt helyzetben a leszállításon és a helyszíni pótdíj+jegy fizetésen kívűl lehet-e utazni és utólag fizetni.


A válasz: Lehet.


Ez úgy működik,hogy ha nincs jegy,nem szeretne leszállni hanem a tervezett állomásig utazni,viszont a helyszínen nem tud jegy+ pótdíjjat fizetni akkor van az a megoldás amit a kérdező tudni szeretne.

A jegyvizsgáló személyi igazolványt és lakcímkártyát kér,ezután kiállít egy utasleadási lapot (ez a neve) amit az utassal aláirat és tájékoztatja,hogy 8000 ft pótdíj + menetjegy megfizetésére jogosult 30 napon belűl. Amennyiben viszont 3 napon belűl rendezi a fizetést abban az esetben csak 2600 ft -ot kell pótdíjjként fizetni (amennyit a vonaton kellett volna)a menetjegy mellé tehát ez esetben 2600 ft-ra mérséklődik a pótdíj. De,ha három napon túl 30 napon belűl rendezi akkor marad a 8000+ menetjegy. Ha 30 napon belűl sem rendezi.akkor sokkal többet kell fizetni.


Így működik utólag hivatalosan.

2017. ápr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!