Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Találtam itthon "elrejtve"...

Találtam itthon "elrejtve" régi,5-10 évvel ezelőtti BKV vonaljegyeket. Ezeket még fel lehet használni?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 8. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Aligha. Ennyi erővel ma megvennéd az "olcsó" vonaljegyet százasával, majd amikor 20 év múlva háromszor annyiba kerül akkor felhasználod őket szabadon. Ilyen nincs.

Van átmeneti időszak áremelés után, de az mondjuk 1 év és nem 5-10.

2017. ápr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszi.

Na de ha 20 eve megvettem volna 100 db 50 Ft-os jegyet, es ma eladnam darabjat 400-ert, azzal se ernek semmit, mert 20 eve az 50 Ft annyit ert, mint ma 400. Ugyhogy nem gazdagodnek meg belole ;)

Na mindegy, koszi a valaszt, kidobom a jegyeket :(

2017. ápr. 8. 15:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amióta BKK van, nem érvényesek a régi jegyek. 2013 óta talán.

Pedig előtte használható volt bármilyen régi jegy, mindegyik korlátlan ideig felhasználható volt.

2017. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Ez is csak azért van, hogy több bírságot szedhessenek be. De csak a fehér emberrel keménykednek a járatokon az ellenőrök.
2017. ápr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hat eleg sok alapozo es szines kontaktlencse kene, ahogy magamat elnezem, jobb, ha kidobom XD

Amugy pont azert kerdeztem, mert nekem is az remlett, hogy regebben, mikor havonta volt aremeles, akkor korlatlan ideig fel lehetett hasznalni. Gondolom, azert, hogy aki egyszerre tobbet vett, az ne szivja meg annyira, mikor egy het mulva mar dobhatta volna ki az aremeles miatt :)

2017. ápr. 9. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Régen tényleg korlátlanul használható volt, mint most a BELFÖLD feliratú bélyeg a postán. Az elv ugyanaz volt, az aktuális árát kifizetted, mindegy, hogy mikor. Ezt szüntette meg a BKK. Sosem volt havonta áremelés, 1990 és 2010 között általában évente volt, 1-2 olyan év volt, amikor évente kétszer.

[link]

2017. ápr. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne dobd ki. Lehet egy gyűjtő örülne neki. :D
2017. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!