Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tudok jó ropogós csirkét...

Hogy tudok jó ropogós csirkét sütni amik az éttermekbe, kajáldákba vannak? Mi a titka? Nekem sose sikerül itthon olyanra amióta elektromos sütőnk van. De mamánál is meg amikor az a régi gáz sütőnk volt akkor sikerült finomra. Ki hogy csinálja?

Figyelt kérdés

2017. jan. 23. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kenegesd a bőrét egy kis sörrel elkevert mézzel, vagy egy darab szalonnabőrrel.Persze csak azután, hogy már puha maga a hús, és csak a pirítás van hátra.
2017. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Nagymama legfinomabb sült csirkéje.

Egy tepsibe bőrével felfelé berakja a csirkecombokat, 8-10 darabot. A tepsi négy sarkába tesz 1-1 db csirkehúsleves kockát, a közepébe egy közepes méretű vöröshagymát, pár gerezd fokhagymát rászór. Meglocsolja 1 dl olajjal és annyi vizet önt alá hogy éppencsak látni lehetsen a hús között. 220 fokos sütőben addig süti, ameddig nem kezd forrni a víz a tepsi szélén, akkor mérsékeli a hőfokot 150 fokra és másfél órát süti. Az eredmény egy ropogós bőrű belül omlós isteni sültcsirke.

2017. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, hogy egy kevés folyadékot aláöntve, lefedve puhára párolod, aztán a fedőt/alufóliát levéve megpirítod a bőrét, jó a sörös/mézes vagy szalonnás kenegetés, amit már írtak. Elektromos sütőben még könnyebb, pláne, ha van grillfokozat, feljebb kell tenni a sütőedényt, és felső erős sütéssel vagy grillel pirítani. Nem kell hozzá másfél óra, összesen 50-60 perc elég, a pirítás ebből 10-15.
2017. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2017. jan. 23. 13:28
 5/5 anonim válasza:
15%
Én a csirkeszárnyat úgy szoktam,hogy forro vízbe beledobom öt percre,isteni ropogós lesz. A multkor maradt meg csirkemell és comb húslevesből,naturan felsütöttem és olyan volt pont,mint a tescos grillcsirke.
2017. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!