Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten melyik villamos a...

Budapesten melyik villamos a legjobb? (mármint úgy értem, hogy ganz, tatra meg ilyesmi). És szerintetek meylik villamosvonalon van a legkevesebb utas?

Figyelt kérdés

2017. máj. 18. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a felújított tátra (T5C5K) a legjobb

A legkevesebb utas szerintem az 59, 51 vagy a 41 külső szakaszán van.

2017. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Legjobb villamos szerintem is a Tatra T5C5K, de jók az új CAF-ok is.


A legkevesebb utas a 12-es vonalon van szerintem, ezen a vonalon a legrövidebb az üzemidő (este 21 óra körül van az utolsó indulása, szombaton reggel az első járat 6.10-kor, vasárnap 8.10-kor indul Rákospalotáról) és a legritkább a követés (hétköznap 15 perc, hétvégén 20 perc).

2017. máj. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

hogy értve legjobb?

legkomfortosabb és racionálisabb a Combino, leg'okosabb' a CAF, legsokoldalúbb a Tatra, és a legjobb S-Bahnként használható pedig a Hannoveri :D


és utolsóval osztozom, a 12es a leginkább kihasználatlan, mert rövid a vonal; nem is kéne oda már villamos, mert a két kocsis Tátrában a 15. kerületi szakaszon általában nincs több, mint 4-7 utas

2017. máj. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is a Hannoveri a legjobb - alapvetően, persze ha rendben lenne tartva belül. Kényelmes, jobban tisztítható nem szövet ülések.
2017. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Utasként a Combinókat szeretem a legjobban. Kívülről nézve a Cafka a legpofasabb. Történész szemmel nézve a Ganz csuklós illik legjobban a városhoz...


De hogy a leggyatrább kihasználtsága a 12-esnek van, az tuti.

2017. máj. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, a 12-es csak annyira ágazik le a 14-es vonalából a Rákospalota-Újpest vasútállomásnál, hogy még pár megállót menjen a Kossuth utcáig, azt kész is.

Már jó pár éve tervezik egyébként a megszűntetését, amit nem tudom, miért nem vittek még véghez, mivel több busz is jár az egész 12-es szárnyvonalon, tehát magának a villamosnak már nincs is semmi értelme.

2017. máj. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Fatal_3rror_ ***** válasza:
34%

Amúgy nekem is a Tatra a kedvenc, tágas érzetet kelt, jól elrendezett, kényelmes.


A Combino sem rossz, csak magát a vonalat utálom a nagy tömeg miatt. A CAF-oknak is vannak egész használható részei, csak érzésre lehetne rajtuk több ajtó. A Hannoveri is egészen szimpatikus.


Igazából egyedüli negatív érzésem a Ganz csuklósokkal van. Rezeg, hangos, elég keskeny, az ajtók sem a legnagyobbak. Plusz nagyon szar az ülés elrendezése. Az ajtó melletti üléseknek úgy csapódik az ajtó, hogy a tüdőm kiköpöm. Meg vannak "beállós" részek, ahol az emberek seggel nekitámaszkodnak az ülésnél lévő kereszt csőnek. Ülök nyugodtan a villamoson, és egyszer csak konkrétan egy segget érzek a vállaimon :D

2017. máj. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én szempontjaim a minimum 2+1 üléselrendezés, az 1+1 nálam felejtős. Plusz én nem bírom a fullasztó levegőtlenséget.


Az ICS-t nem szeretem, szinte nincs rajta ülőhely de kényelmes állóhely sem, hangos és rezeg.

A Combino tudom, hogy jó műszakilag, de nincs rajta ülőhely, szűk és a szellőztetője/klímája mintha a 10 éves elhasznált levegőt keringtetné.


A többi 2+1-es üléselrendezésű. :D

Nekem a CAF nagyon bejön, sokféle ülőhely van. A kerekek miatt másfelesre ülve nem ül melléd senki, mégis be tudsz húzódni, hogy az álló utasok táskája, könyve, telefonja ne legyen az arcodban.

Sok jó állóhely is van például a sok csuklóban.

Egyáltalán nem érzem szűknek, pedig egy alacsonypadlós konstrukció...

Több ajtó lehetne, leszállás előtt néha leesik nekem, hogy mindkét legközelebbi ajtó mérföldekre van.


A Tátrával az az egyik bajom, hogy az 1-esen nagyon érződik, hogy rövidebb jóval, mint a CAF.


A hannoverit nem tudom, hova tenni. Ritkán használom. Az tetszik, hogy nem indul vadállat módjára.

2017. máj. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Caf villamost utálom. 68kg-os nő vagyok, de hogy nem férek el, az valami hihetetlen. Lelóg a fenekem az egyes ülésekről... Nem tudom, kire tervezték.
2017. máj. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a Tátrák a legjobbak. (Jó én Szépilonás kocsikkal utazom legtöbbet, és ott nagyon karban és tisztán tartják a kocsikat) A Combinó összes hibájával együtt jó a körútra, AZ Ics-k 40-50 évesek ha acsavarok meg vannak húzva, meg megfelelő időközökben elküldik kerékesztergára az sem zörög, csörög. A Hannoweri a legjobb jármű Budapesten csak sajnos nem villamos, hanem stadtbahn, amit ha villamosnak használnak, sok problémával jár. Szerintem a CAf a leggyengébb. Sok a műszaki probléma vele, könnyen törki, ráadásul az ajtókiosztása borzalmas, ami nagyon lassítja az utascserét.
2017. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!