Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha az Uber sofőr lemondja a...

Ha az Uber sofőr lemondja a fuvart, akkor miért engem büntetnek és fizettetnek velem lemondási díjat?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő, friss uberes vagyok, most használtam csak másodjára az Uber-t Londonban.

A Heathrow reptérre kértem autót. Az app megerősítést kért, hogy tényleg a reptéren vagyok-e, majd azt írta, hogy menjek a "Short stay parking, Level 3, Row A" parkolóhoz. Mielőtt elküldtem volna a megrendelést, megkerestem a short stay többszintes parkolót, felmentem a harmadikra és megálltam az A sor mellett, itt küldtem csak el az appban a megrendelést.


Az első sofőr percekig körözött a környező utakon, ahogy az élő térképen láttam, a parkolóházba be sem jött, majd feldobott egy üzenetet, hogy "Driver had to cancel". A kártyámat pedig megterhelték 10 GBP-vel, az app szerint ez a "Cancellation fee". WTF???

Másodjára is megrendeltem ugyanoda egy kocsit, ugyanez játszódott le egy másik sofőrrel! Megint keringett egy sort, majd törölte a sofőr és jött a 10 fontos díj megint!

A harmadik próbálkozás már összejött, a sofőr szépen feljött a parkolóház harmadik szintjére és felvett az A sornál, ahogy írta az app.


Ezek után az appon belül megreklamáltam mindkettő fuvart, hogy tévesen számítottak fel törlési díjat. Mindkét esetben nem törölték a kártyámon a terhelést, hanem csak 10 helyett 5 GBP-re változtatták meg. Tehát most reklamáció után van 2 x 5 GBP terhelésem ami teljesen jogtalan!


Tapasztalt Uber használóktól kérdezem, hogy most mégis mi ez és miért csinálják ezt? Ha a sofőr lemond egy fuvart, azzal engem megszívat, lopja a drága időmet, mégis nekem kell büntetést fizetnem? Még ha csak 5 fontot is, de mégis milyen alapon fizettetnek velem ilyenkor? Ezt egy rohadt nagy lehúzásnak érzem, nem gondoltam volna, hogy ennyire igazságtalan egy rendszer ez a sokat emlegetett Uber és csak úgy terhelgeti a beregisztrált kártyát jogtalanul, ha a sofőr hibázik akkor is!


Szerintetek mit tehetek még, valahogy le lehet vetetni velük azokat az 5 fontos terheléseket? Valaki volt már hasonló helyzetben?

Ha nem törlik, akkor biztos, hogy a bankomhoz fordulok és chargeback-et kérek, aztán elfelejtem a francba ezt a vacak lehúzós bandát. :(



2017. máj. 28. 16:17
 1/1 10 deka farhát ***** válasza:
Ha tényleg ilyen trágya a rendszer, akkor nem is baj, hogy idehaza kitiltották az utakról...
2017. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!