Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV hangosbemondó kezelő...

MÁV hangosbemondó kezelő diákmunka?

Figyelt kérdés
15 és fél éves vagyok, és nyáron szeretnék a MÁV-nál dolgozni "hangosbemondó kezelő"ként. Annyit tudok, hogy a fürge diákon keresztül lehet ez, de esetleg ha van köztünk olyan aki már dolgozta ezt az tudna mondani részletesebb infot? Mettől meddig van a munka, milyen a fizetés, mit hogy kell csinálni stb.

2017. jún. 6. 14:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Hangosbemondó alatt a vonatokon az utastájékoztatót értem hogy pl következő állomás: xy
2017. jún. 6. 14:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt gép mondja be, automatikusan.
2017. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Minek írtad ezt a fél évet? Vicces.
2017. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is gép mondja. Legalábbis az új szerelvényeken biztosan.

A régieken meg általában semmit nem mondanak be.

Ez a hangosbemondó-kezelő szerintem állomásokon való beolvasást takar.


De amúgy nem 16 éves kortól lehet hivatalosan dolgozni?

2017. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3as: Nem tudom minek írtam, csak mielőtt kiírtam ezt a kérdést olvastam egy másik diákmunkás kérdést és ott is írta a kérdező azt a felet, nekem meg valahogy a fejembe maradt :D


Hát a MÁV honlapján így van fent a meló:


"Információs, hangos utastájékoztató-készülék kezelő


Feladatai: adott járat IC kocsiban a járat információinak bemondása"


Igazából nekem az se rossz ha állomáson kell a dolgokat csinálni, a lényeg hogy a vasútra szeretnék menni :D


Ja és dolgozni elvileg így lehet:

15évesen szülői engedéllyel

16évesen már "saját felelősségre"

2017. jún. 6. 15:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A Munka Törvénykönyve elve szerint nem úgy van, ahogy a te elved szerint.

A 18. életév betöltése előtt, munkaszerződés kötéshez, a törvényes képviselő (ez többnyire a szülőt jelenti) hozzájárulása szükséges.


„fiatal munkavállaló: a tizennyolcadik életévét be nem töltött munkavállaló,”

249. § (1) a)


„A törvényes képviselő hozzájárulása szükséges a fiatal munkavállaló” „olyan jognyilatkozatának érvényességéhez, amely a munkaszerződés megkötésére, módosítására, megszüntetésére vagy kötelezettségvállalásra irányul.”

21. § (4)


És, a fiatal munkavállaló foglakoztatásával kapcsolatban több korlátozás is van.

A törvény hatályos, teljes szövege: [link]

2017. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen biztosan nem dolgozhatsz, a fürge diáknál kaptam az infót.
2017. jún. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly dolgoztam ebben a munkakörben és idén is fogok. Mostmár nem a Fürgen keresztül van es idén mar csak 18 év felett lehetsz hangosbemondo.
2017. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az állomáson lévő gépi hangosbemondót is kezelni kell! (pl.: Budapest - Kelenföld). Külön van hangosbemondó kolléga. Kissebb állomásokon a forgalmista kezeli.
2020. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!