Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit gondoltok arról hogy nem...

Mit gondoltok arról hogy nem engedett fel egy darab almával a helyi buszra a sofőr?

Figyelt kérdés
Épp belekezdtem az almába, amikor mondta a sofőr hogy dobjam ki a kukába,azzal nem szállhatok fel. Kérdeztem hogy miért? Erre azt mondta, hogy azért mert mindenki eldobálja. Azt válaszoltam neki,hogy megígérem hogy nem dobom el és érteleemszerűen az 5 perces út után kidobom a csutkát. Ragaszkodott hozzá,hogy dobjam ki annyi köcsög van,így nem szállhatok fel. Mondtam neki hogy akkor köcsögösködj mással idióta,erre leszálltam. Belátom mondjuk hogy az utolsó mondatomra semmi szükség nem volt, de annyiszor szálltam már fel egy darab almával,semmi gond nem volt még belőle,. Mi a véleményetek erről, lehet hogy kicsit felfújom de ettől még kíváncsi vagyok más véleményére,bármilyen is legyen az.

2017. jún. 6. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a szabályokat nézzük, igaza volt, a legtöbb szolgáltató tiltja az étkezést a buszokon.


De ha megnézzük, hogy miért tilos kajálni, akkor bizony nem a szemetelés (ételmaradékok hátrahagyása) miatt, hanem a szagok, morzsa, lecsöpögő szószok okán. Ezért egy almába belekötni nem túl indokolt. Ráadásul indirekten le is köcsögözött a buszsofőr, ami finoman szólva sem megengedhető. (Tulajdonképpen ő maga is köcsöggé vált ezáltal.)


Legközelebb légy határozott és ígérd meg: ki fogod dobni az almát. Esetleg legyen kéznél egy nejlonzacskó, hogy mutasd azt is, hová teszed addig a csutkát, amíg a buszon vagy, de már nem eszel.

2017. jún. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Hát igen!


Emberségből NULLA!

Egyébként valószínű, hogy tiltva van az étkezés, nem is elsősorban a szemetelés végett, hanem gondolj arra, hogy hirtelen fékezéskor, vagy induláskor félrenyelsz, és elakad a falat...

Persze, normális emberi hangon is figyelmeztethetne erre!

2017. jún. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen rakd el az almát és megeszed, miután leszálltál.
2017. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken sok helyen a buszsofőrök takarítják a buszt amivel egész nap mennek. Ha eldobod a csutkát estére megrohad és elég kellemetlen más összerágott nyálas rohadt csutkáját felszedni, főleg ha esetleg az ülés is olyan lesz. Valószínűleg ennek a sofőrnek már volt hasonló tapasztalata és mivel az utazási szabályzat szerint nem lehet a buszon enni így kidobatta.
2017. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Enni elvileg tilos a buszokon. Egyrészt összekenheted a buszt magát, rosszabb esetben összekensz mást, amiből konfliktus lehet meg a balhét el kell vinnie valakinek. És persze bajod is eshet, ami megint csak felelősség kérdését veti fel.


Ennek ellenére nem szokták betartani ezt a szabályt, csak kiírják, hogy utána te vidd el a balhét, ha a buszon zabálsz, és valami történik... Valószínűleg azért jegyezte meg a buszsofőr, mert ő fog tényleg takarítani, és a fenének van kedve más mocskát összeszedni. Ettől még oltári nagy türhő volt.

2017. jún. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Hogy te mekkora paraszt vagy!



Igaza van, ugyanis kb. minden második ember kulturálatlan disznó módjára eszik a közlekedési eszközön, és azt kis járatokon a sofőrnek kell utána eltakarítania.

Lehet, hogy te pont nem, de azt ő honnan tudhatja?


Mindenesetre a beszólással csak a saját szegénységi bizonyítványodat állítottad ki, semmi mást.

2017. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2017. jún. 9. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!