Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 100E autóbuszra azoknak is...

A 100E autóbuszra azoknak is jegyet kell venni, akik egyébként ingyen utaznának? (65+, vakok, siketek, fogyatékkal élők stb. )

Figyelt kérdés

2017. júl. 11. 16:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Miért is? Miben más ez a busz, mint a többi?
2017. júl. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Bérlet sem jó rá, 900 Ft-os jegyet kell rá venni...
2017. júl. 11. 17:02
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi, megkevert, hogy van egy 100-as járat az Örs és a BNV között. Ez egy vadi új járat. A repülőtériről hallottam, csak nem kötöttem össze.


Ezt találtam:

A budapesti 100E jelzésű autóbusz a Deák Ferenc tér és a Budapest Liszt Ferenc nemzetközi repülőtér 2-es terminálja között közlekedik. A viszonylatot a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) megrendelésére a VT-Arriva üzemelteti. A járatot 65 éves kor alatt 900 forintos jegy váltása mellett lehet igénybe venni, a díjmentesen közlekedők ebbe nem tartoznak bele.[1]


Ezek szerint a kérdésedre nemleges a válasz.

2017. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hm, a BKK oldalán is a 100E az előbbi busz:

[link]

2017. júl. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az előbb a wikipédiából idéztem, s az alapján írtam, hogy nem kell.

De itt meg semmit nem találok:

[link]


Na most legyen okos az ember.

2017. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A 100E járat díjszabása


A járat kizárólag 900 forintos „Repülőtéri vonaljegy”-gyel vehető igénybe, egyéb jeggyel vagy bérlettel nem.

Az autóbuszon a 65 év felettiek és a 6 év alatti gyermekek díjmentesen utazhatnak.

A Repülőtéri vonaljegy megvásárolható minden BKK Ügyfélközpontban, -pénztárban vagy BKK-automatából.


[link]

2017. júl. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%

"Miért is? Miben más ez a busz, mint a többi?"

Jó kérdés. De akkor miért kell külön 900 Forintos jegyet venni a többi utasnak?

Vagy legyen normál áras, azaz mindenki kapja meg a maga kedvezményét, (gondolok itt napijegy, bérlet, egyéb kártyák, 65+, fogyatékkal élők stb), vagy fizesse meg mindenki a 900 Forintos jegyet.


Nálunk normál díjas vonatok közlekednek a belvároson át a világ végére, sőt az Express buszok is a környező településekre.Igaz nálunk nincs ingyen utazás. Vagyis van: 6 év alattiak ingyen utaznak.

2017. júl. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó: a BKK nem akart saját büdzséből reptéri dolgozói járatot indítani, ezért a különleges díjszabás. Ugyanakkor ezt a helyi közszolgáltatás részeként üzemelteti, tehát törvényileg kötelezően ingyenes a 6 év alattiak és a 65 év felettiek utazása.
2017. júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

7-es! Amikor az elsőben visszakérdeztem, azt az alapján tettem, hogy naponta találkozom a 100-as és 100E buszokkal, amelyek az Örs és a BNV körül keringenek. Normál viteldíjasok. Tetszik érteni?

Hogy indul repülőtéri külön buszjárat, arról, hallottam. De arról nem, hogy ennek is 100E a jelzése.

Nem is értem.

S mint látod, a BKK három saját oldalán, háromféle információt ad.

2017. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Értettem én. De a kérdésed akkor is jogos. :D

8-as Pont a reptéri dolgozóknak könnyítene. Turista sincs nagyon kisegítve egy extra költségű járattal, főleg ha ott virít a kezében egy napijegy vagy Budapest kártya. Egy korábbi kérdésnél egyszer leírtam, hogy a turista a szállására megy legelőször, nem pedig a belvárosban csavarog csomagokkal. Akkor már inkább taxizik, vagy transfer járatot rendel.

2017. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!