Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha bérlettel utazok távolsági...

Ha bérlettel utazok távolsági buszon, akkor bemehetek a hátsó ajtón?

Figyelt kérdés

2017. szept. 9. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Fel kell mutatni a sofőrnek.
2017. szept. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem. Gyakorlatilag meg ha rengetegen vannak a buszmegállóban, akiknek a fele jegyet vesz, a másik fele bérletes, akkor azért elő szokott fordulni, hogy kinyitja a hátsó ajtót is, hogy a bérletesek felszálljanak, ne kelljen olyan sokat állni a buszmegállóban és az utascsere ne eredményezzen késést.
2017. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
normálisabb sofőr elkiáltja magát, hogy előbb a bérletesek szálljanak fell.
2017. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem a kérdést. Az elsőajtós felszállás lényege, hogy ellenőrizzék az utazási jogosultságot. Honnan tudja a buszvezető, hogy neked érvényes bérleted van, ha nem szeretnél az első ajtóhoz menni?


Azt sem értem, miért lenne a bérleteseknek elsődleges felszállási joguk. A busz úgysem indul el előbb, hiszen a sorrend nem számít, az meg, hogy a buszmegállóban 10 másodperccel többet kell állni, miért is nagyobb gond egy bérletesnek?

2017. szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"az meg, hogy a buszmegállóban 10 másodperccel többet kell állni, miért is nagyobb gond egy bérletesnek?"


-20-ban vagy jégesőben azért van jelentősége, hogy a buszban vagy a megállóban várod meg, amíg a jancsika 20 ezressel fizet és áfás számlát kér.

2017. szept. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

# 5


Hát igen, de a bérletesek magasabb rangú emberek? Mert ha a bérletesek szépen felszállnak, attól még Jancsika kérhet 20 ezressel ÁFA-s számlát, a többi jegyes utas ugyanúgy ott fog állni mögötte a jégesőben.


Na meg ugye a jégeső akkor is esik, ha pl. késik a busz, szóval ha szar a buszmegálló, és nincs esőbeállója, akkor az azért mégsem a jegyes utasok hibája.

2017. szept. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

A bérletes törzsutas, ráadásul általában munkába/iskolába igyekszik, ezért jár neki a szabályzat szerint az az előny, hogy előbb száll fel vagy egyáltalán felfér a buszra, ellenben a jegyet váltó alkalmi utazóval. Nem új szabály, évtizedek óta így van, de ma már inkább csak a túlzsúfolt járatokon használják.

2017. szept. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

emellett pedig nem is csak a tömegközlekedésben van így, hanem mindenhol, ahol elővételben meg lehet várásolni a jegyet/bérletet/belépőt.


nyilván azért veszi meg valaki előre, hogy ne a buszon kelljen 2x annyi időt eltöltenie, mire odaadja a pénzt a sofőrnek, ő meg cserébe a jegyet ahelyett, hogy csak a bérletét felmutatja.

2017. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én világ életemben bérlettel utaztam, nem irigységből írtam a fentieket, sosem gondoltam, hogy nekem valamiféle előjogom lenne az utazáshoz.
2017. szept. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem csak fél perccel többet kell várni, hanem van, hogy akár negyed órát is, sőt, nem is mindenki fér fel az adott buszra. Ezért gondoltam, hogy ha nyitva van a hátsó ajtó talán felszállhatok, ha már jegyet úgysem kell vennem.
2017. szept. 10. 02:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!