Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ezeken a buszokon is szoktak...

Ezeken a buszokon is szoktak sokan lenni?

Figyelt kérdés
vidéki kisvárosban élek nem nagyon buszozok, és nemrég figyeltem meg itt Szabolcs megyében Nyíregyházán hogy még majdnem este 11kor is indulnak buszok. nagyvárosokban városi buszoknál megértem hogy folyamatosan van mozgás, na de így viszonylag nagyobb távolságokra a vidéki környező falvakba is van rendszeres utas az ilyen utolsó buszokkal is egy megyeszékhelyről?
2017. szept. 16. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamivel haza kell menni délutános műszakból, nem gondolod?
2017. szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
megfordult a fejemben csak belegondoltam hogy vége van egy délutános műszaknak 10kor, és majdnem még egy órát pluszban várakozni a hazazötykölődés előtt is még nem tudom hány embernek éri meg
2017. szept. 16. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem éri el a korábbi buszt? Tehát elmegy 22:10-kor a busz és te csak 15-re érsz a megállóba melú után?
2017. szept. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A jó kis munkásjáratok... Amivel még a szüleimhez jártam haza, az rendes menetrend szerinti távolsági buszjárat volt. 22:28-kor indult a cég előtti megállóból (a város ipari parkjában, a senkiföldjén, de az már a 3. megállója volt) tovább, volt egy megállója a város közepén 22:40-kor, aztán 23:45-re otthon is voltam vele...

Ahogy távolodtunk a nagyobb várostól értelemszerűen fogyott a nép, de az első 15 kilométert rendszeresen végigálltam.


(nem Nyíregyháza, hanem az ország túlsó fele, de a szitu ugyanaz)

2017. szept. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azok az utolsó járatok pont jól vannak kiszámolva.

A délutános műszak végez 22:00-kor. És a munkahelyről még el is kell érni a Busz pályaudvarra, vagy ahol át tud szállni. És a gyáraktól is úgy indulnak a "munkás" járatok, hogy elérjék a csatlakozást. Jártam én is "utolsó" járattal haza, és igen szinte tömve indult a busz.


De nem csak a délutánosok járnak. A vonatokhoz és távolsági buszokhoz is igazitva vannak. Főleg pénteki napok, amikor messziről mennek haza távoli városokból kollégisták, vagy az ország másik végén dolgozók.


Lehet az utolsó megállókig vagy végállomásig nem sokan mennek el, de kb félútig sokan vannak. De ugye a végállomáson lakók is szeretnének hazajutni.

+ Általában ott lakik a sofőr esetleg a reggeli műszakos sofőr. (Nálunk igy volt.)

Ezzel is spórolhatnak az "üres" járatokon.

2017. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A délutános műszak este 10-ig tart. A "vidéken", kis falvakban lakóknak is haza kell jutni. Munka után át kell öltözni meg ki kell érni a busz/vasútállomásra. Ezért ezek a járatok általában 22,40 és 23.00 között indulnak. Egyébként a MÁV a mellékvonalak jelentős részét azzal ítélte halálra, hogy ezeket a járatokat megszüntette "kihasználatlanság miatt" Innentől már mindenki busszal jár aki többműzakos rendben dolgozik.
2017. szept. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!