Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miskolcon milyen a tömegközlek...

Miskolcon milyen a tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
Elsősorban véleményekre vagyok kíváncsi illetve tapasztalatokra. Ritkán járok Miskolcon és akkor is inkább villamossal megyek el a Tiszai pályaudvarról meg vissza. Milyenek új MAN CNG buszok, csatlakozások, ár/érték arány....stb?

2017. szept. 21. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly bejártam egy jó részét a hàlózatnak. Az új buszok elég jók, a csatlakozásokban inkább este és éjjel van valami rendszer, máshol nem annyira láttam szisztémát. A jegyértékesítési hálózat nekem hiányosnak tűnt. A lefedettség és a járatsűrűség nem rossz, a fő tengelyeken kimondottan sűrű. Azonban a finom részletekre ügyelő érdeklődők sok nem hatékony megoldást, feleslegesen vagy rossz helyen mozgatott kapacitást és megoldatlan csatlakozási igényeket is találhatnak.
2017. szept. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút nem tudok rosszat mondani a miskolci tömegközlekedésről, talán a jegyértékesítés amiben még van hova fejlődni, hiszen csak sima papír alapú jegyek vannak amit a pénztárakban lehet megvásárolni, de ezek este 8kor bezárnak, viszont trafikokban és viszonteladóknál város szerte lehet kapni jegyeket így ha valaki nagyon akar hozzá tud jutni késő este is, de mindenképpen jó lenne pesthez hasonló automaták kihelyezése. Ár érték arányban nem mondanám, hogy a miskolci tömegközlekedés a legolcsóbb, de kárpótolnak ezekért a vadonat új cng buszok és skoda villamosok.

Lefedettségben és járatsűrűségében noha az elmúlt évben drasztikus ritkítások mentek végbe még mindig az ország vidéki nagyvárosaihoz képest az egyik legjobb.

Csatlakozások nappal nem annyira mérvadóak, van olyan járatsűrűség hogy nem indokolja nagyon. Éjszaka viszont kifejezetten jó, valamint hatalmas pozitívum még ha nem is tökéletes de van éjszaki közlekedés, amit sok város nem mondhat el magáról. Csak példaként sem Debrecenben sem Szegeden nincsen éjszakai járat előbbinél még nappali hálózat is katasztrófa.

Összességében más városokhoz hasonlítva még most is ha nem is nagyon jónak de jónak mondanám Miskolc közlekedését.

2017. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Ég és föld a miskolci tömegközlekedés a debrecenihez képest.
2018. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 nemaRendőrség ***** válasza:

Sokan mondják, hogy drága, mert annyiba került mint Pesten.

De van is olyan jó, sőtt. Csak kevesebb ember tartja fent.

Ellenőrök jófejek ha van jegyed, bérleted, és odacsapnak ha nincs.

Egyedül az Egyetem egy kicsit érdekes, hogy oda este nem annyira jár(pedig kéne), meg a 29-es útvonala mivel az bejárja kb fél a várost(avas, egyetem, diósgyőri gettó)

2018. nov. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!