Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy a fenébe kell buszozni?

Hogy a fenébe kell buszozni?

Figyelt kérdés
Elegem van komolyan! Minden nap du. fél 4-kor végzek, 3-5 perc alatt gyaloglok ki az állomásra, így elviekben lenne esélyem elérni a du. 4-kor induló buszt. De eddig sosem találtam meg, így másfél órát várhatok a vonatomra, hogy hazajussak. A vonatindulást kiírják a neten, hogy hanyadik vágány, kiírják az állomáson, hogy hanyadik vágány, bemondja a hangos bemondó, hogy hanyadik vágány. Miért nem lehetne ezt a buszoknál is megtenni? Információs irodaszerűség nincs, csak szolgálati hely, ahová idegeneknek belépni tilos, a táblákon nem jelzik ki, a gangos bemondó nem mondja be, a neten nem tüntetik fel, hogy egy nyamvadt busz hanyasik kocsiállásról indul. Akkor mégis honnan tudjam meg ezt a titkos infót???? Elegem van.
2017. okt. 3. 16:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha kapkodtam a pötyögéssel és elrontottam néhány szót.


A vonatra várnom kell másfél órát, maga az út két óra (ha nem késik), és még hazagyaloglok az háromnegyed óra. Busszal könnyebb lenne.

2017. okt. 3. 16:07
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyobb az állomás, akkor van jegypénztár, információ, valami. Ha kicsi az állomás, akkor nem lehet gond megtalálni a megfelelő állást. Az azonos irányba tartó buszok általában ugyanabból az állásból indulnak. A várakozó embereket is lehet kérdezgetni.
2017. okt. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Azért szerintem röhejes kicsit a kérdésed. Eddig minden nagyobb városban, ahol buszra ültem, értelmesen ki volt írva, táblákkal jelezve, kocsiállásoknál feltüntetve, hová mikor megy busz. A kisebb megállókban is ki szokott lenni írva a menetrend. Szóval konkrétan melyik városról van szó? Ha nagyobb (és vegyük ide a 10.000 fő felettieket nagyobbnak), akkor elég nehéz elhinnem, hogy nincs valami tájékoztatás az állomáson. Ha kisebb a település, akkor meg nehogy már ne találd meg abból a pár megállóból a helyeset, ha mindig ugyanoda utazol. Vagy én vagyok ennyire furcsa, hogy sosem volt gondom ezzel?
2017. okt. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Már bocs de te vagy a béna!!

Hogy nem lehet megtalálni a buszt?!

Mi lenne ha megkérdeznél egy várakozót hogy tudja e honnan megy a busz?! Vagy ha már mindig kigyalogolsz már rég megtalálhatad volna, ha annyira gyökér vagy hogy egyedül nem megy akkor simán állhattál volna minden nap más kocsiálláshoz

2017. okt. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi évtizedben ugyan nem sokat buszoztam, de azért előfordult. Mindig szépen jelezve volt, hogy mi honnan megy, illetve ha 1-2 hely van csupán, s még a tábla sincs rendesen kirakva a buszon (bár ma már lehet, hogy modernebb mindenütt, mindegy, azt is el lehet rontani), akkor megkérdezed az egyszem ott álló busz vezetőjét.

De egy nagyobb állomáson van egy nagy tábla s a kocsiállásoknál is van külön tábla, hogy mikor hova megy a busz, a buszokon magukon is szokott lenni kiírás...

Egyszer sem fordult elő, hogy 3 perc alatt ne találtam volna meg a buszt, akármekkora volt is az állomás. Pedig igazán rengeteget buszoztam régen. Olyan is volt, hogy egy helyről 2 busz ment kb. egyszerre, mégis megtaláltuk őket egymás mögött...


Ha mégis van egy ilyen infótlan hely, akkor talán kérdezz meg valakit, buszvezetőt vagy információban levő valakit. Nem hinném, hogy ne lenne megoldás, mások hogy buszoznak akkor?

2017. okt. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig a legtöbb buszállomàson láttam indulási jegyzéket, ami felsorolja az összes járatindulást és mellette zárójelben, más színnel, külön oszlopban vagy valahogy máshogy mindig ott van az induló kocsiállàs száma is. De adott esetben az is megoldás, ha végignézi az ember az összes megálló menetrendi lapját. No meg ugye kérdezni sem szégyen és ha nincs információ, igenis kopogj be a sofőrök pihenőjébe. Max morognak egy kicsit, nem túl jogosan.


Az egyetlen buktató az eldugott kocsiàllás lehet: egy-egy szűkösebb buszállomáson előfordul, hogy mondjuk a 15. kocsiállás már nem a palyaudvar szigorúan vett területen van, hanem a közeli utca szélén. (Pl. Vácott tudok ilyenről, kb napi egy busz használja, amikor nagyon tele van a buszpályaudvar.)


Ritkábban kifejezetten kisforgalmú helyeken találkozni olyannal, hogy 2-3 megálló is van, de csak egy menetrendi lap, ott meg figyelni kell, hogy hová áll az egy szem érkező busz.

2017. okt. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez melyik város?

Én nem trollkodni akarok, de a társaság honlapján, vagy a menetrendek.hu-n megnézem neked, honnan indul, aztán google maps-en megnézem magát az állomást is, hogy miért olyan beazonosíthatatlan számodra.

Valamilyen módon biztosan jelezve van az indulási hely.

Nálunk pl van olyan, hogy a buszok 98%-a egy csomópontból indul.

Azért írok csomópontot, mert egy ovális alakú állomás, kb 8-10 kocsiállással, de ez az állomás már nagyon kicsi a városnak, kinőtte. Ezért egy plusz kocsiállást létesítettek pár éve a körön kívül, aki nem járt még ebben a városban, az nem találja meg könnyen.

Sőt, annyira nincs hely, hogy néhány busz a szomszéd utcából indul, a helyi busznak a megállójából. Ezt meg főleg sosem találnám meg, ha nem lennék idevalósi. A buszállomásunkról ez az utóbbi még csak nem is látszik.

Szóval segítek komolyan, nem fikázni akarlak, mert ide egyesek csak ezért járnak, hogy itt kiélhessék magukat.

2017. okt. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az jutott még eszembe, hogy végzel a suliban, amit gondolom most kezdtél el ebben a számodra új városban. De ha egy pici faluból jöttél, ahol nincs ilyesmi, hogy buszállomás, akkor ott gondolom sem egy kórház, sem egy kormányhivatal nincs, azaz néha a szüleidnek is be kellett menniük a városba ügyet intézni.

Eltelt egy hónap az iskolából, gondolom észreveszik, hogy nem 4-re, hanem 6-ra érsz haza, meg te is idegbeteg vagy, mert vártál, fázol, éhes vagy, stb.

Nem tudják elmagyarázni, vagy lerajzolni, hogy mi merre van? Gondolom nem egy totál más távoli városban kötöttél ki, ha egyszer minden nap be- és hazamész.

2017. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Tán ne ide írogass, hanem kérdezz meg valakit a helyszínen, az állomáson pl. vagy hívd fel a volánt! 10 évig vonatoztam, buszoztam, ha nem tudtam vmit megkérdeztem. Akkor még beszéltek egymáshoz az emberek!
2017. okt. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Na azt most látom, hogy maga az út 2 óra.

És még 3/4 óra gyalog.

Ez minden nap???


Napi kb. 5,5 órád megy el csak a közlekedésre?

Ezt napi szinten miért és hogy????


A vonatra vársz másfél órát.

Azaz fél 4-kor végzel, a vonatod 5-kor indul.

Leszállsz 7-kor, 8 előtt pár perccel esel be az ajtón?

Értem már, miért érezték ezt páran trollkodásnak.

Ezt sem iskolával, sem munkahellyel nem lehet így csinálni.

Én az írásodból az iskolára következtettem.

Este 8-ra hazaérsz, még nem ettél, nem fürödtél, így nem lehet tanulni meg pihenni.

És hánykor kell kelned és elindulni, hogy fél 8-ra beérj?

Ugyanezekkel az órákkal számolva 4-5 között te már úton vagy?

Ennél sokkal kisebb távolságokra is kollégista lesz valaki.

Már 20-30 km-re lévő kistelepülésről felvesznek koliba, ez a 2 órás út meg van vagy 200 km.


Azt egyelőre nem tudom elképzelni, hogy egyetemistaként ne találnád meg a megoldást, vagy ne tudnál valakit megkérdezni.

A fogalmazásod, a helyesírásod meg nem arra utal, hogy egy 8 általánost végzett segédmunkás lennél.

Szóval várom a válaszod...

2017. okt. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!