Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ez most akkor hogy is van?

Ez most akkor hogy is van?

Figyelt kérdés

Most vagyok 9.osztályos és tegnap a buszon volt egy ellenőr,aki ugye kérte a bérleteket meg egyebeket.Nos,nekem ugye ideiglenes diákom van meg hozzá egy bérletem.Eddig ezzel nem volt gondom,mindenhol elfogadták és nem kértek egyebet,viszont az ellenőr tegnap elkérte a személyimet is.Mondtam neki,hogy hát nincs nálam,meg hogy eddig nem is kérték.Ő meg csak nézett rám,hogy háááát pedig az kell....


Szóval kaptam egy papírt és holnap be kell mutatnom az irodában a személyimmel együtt a diákot meg mindent.Pénzbüntetést nem kaptam (vagyis kaptam egy csekket,de azt mondta,hogy semmit sem kell fizetni,csak adjam le és kész + most olvasom a papíron,hogy 900 ft kell fizetnem pótdíjként )


Ez most hogy van ? Kell a személyi is ? De akkor a többi ellenőr miért nem kéri el már szeptember óta ???

Csekket minek ad,ha nem is kell fizetnem semmit ? (a hátuljára azért van írva egy szép szám :'D ,remélem tényleg nem kell fizetnem...)

Más is járt már így ?


15 L



2017. okt. 10. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a személyidnek mindig veled kell lenni, mert csak ezzel tudod egyértelmüen igazolni, hogy te te vagy.


Csekket meg azért kaptál, mert ha nem mutatod be holnap a személyidet, akkor ki kell fizetni a büntetést - ha meg bemutatod, akkor odaadod a csekket, mert akkor nem érvényes.

2017. okt. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kell a személyid, vagy más fényképes igazolvány, mert azzal tudnak beazonosítani. Az ideiglenes diákigazolványon nincs fénykép, így ha személyi nélkül utazol vele, akkor vissza lehetne ezzel élni. A legtöbb társaságnál fizetned kell az utólagos bemutatásnál, de ez jóval alacsonyabb, mint a pótdíj, általában 1000-2000 Ft körül szokott lenni. Csekket azért kapsz, mert nem tudhatja az ellenőr, hogy amivel utaztál tényleg a te ideiglenes diákod volt-e vagy nem, ha jogtalanul utaztál volna, akkor a teljes pótdíjat kéne befizetned. A többi ellenőr elnézőbb volt ezzel kapcsolatban, azért nem büntetett meg. Sajnálom a büntetésed, ezentúl mindig legyen nálad fényképes igazolvány.
2017. okt. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Így már értem a dolgot és már beraktam a személyimet is.Sosem kérték,így gondoltam,hogy nem is kell,de ezek szerint rosszul gondoltam :D

2017. okt. 10. 18:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Személyigazolványnak MINDIG nálad kell lennie.
2017. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!