Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A stewardess jobban megbecsült...

A stewardess jobban megbecsült szakma, munt ilyen kalauz vagy buszsofőr?

Figyelt kérdés
2017. okt. 23. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Igen.. mondd ki itthon, hogy buszsofőr vagy, vagy hogy stewardess. Egyébként sajnos itthon leragadtak a bkv-s buszsofőrnél. Pedig nagyobb szaktudást és tanulást igényel, egy 50 fős túristabusz vezetése.
2017. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
mint a stewardess..
2017. okt. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A közmegítélés szerint a stewardess jobb megítélésű, presztízsértékű munka pedig a bkk buszsofőr keres többet. Kezdő stewardess nettó 150 000.- míg a buszsofőr kezdő nettó 200 000.- +juttatások.
2017. okt. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem a Ryanairhez kell menni, ott lehet.

Mostanában megtetszett ez a szakma, de nem ilyen proli légitársaságoknál! Van ahhol 90 %-os kedvezmény van, vagy ingyen utazol!

Igazából fősulira járok, 6 éve buszozom, vonatozok, tudom mi megy ott, minden jött ment odamegy. Míg egy pilóta vagy stewardess komoly tudással, ismerettel rendelkezik, rengeteget kell tanulni hozzá!

Nem tudom mennyire néznének le, ha beállnék!

2017. okt. 23. 16:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképpen az. Van stewardess ismerősöm, a rokonai, barátai úgy nézik, mintha legalább valami orvos lenne :D Elég komoly presztízzsel jár ez a szakma, valamiért így alakult ki, nem tudom miért.
2017. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező! Van fogalmad róla, hogy egy jegyvizsgálónak (nem kalauz!), mennyit kell tanulnia, hogy "ilyen jöttment" lehessen belőle? Előbb tájékozódj, mielőtt hülyeségeket írkálsz!
2017. okt. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1-es! Mielőtt hülyeségeket írsz, legalább olvass előtte.Ugyanaz az alap kell a turistabuszhoz mint a városihoz.Szerinted nehezebb egy 50 fős buszt vezetni, mint egy 120 fős városit? Vajon kik okoznak több balesetet?Ülj le, egyes.

Annyit még elárulok, hogy pld a Bkv nál folyamatosan oktatják a sofőröket, a turistabuszos cégeknél semmi ilyen nincs.Mindkettőt 20 éve csinálom, én tapasztalatból mondom, nem csak találomra.A városi buszos egy nap elszállít kb 7-800 embert, a turistabuszos 3 naponta 50-et...

2017. okt. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, bár más jellegű volt a kérdés, de a turistabuszos részhez hozzá kell szólnom. Igen, valóban vannak rendkivül bunkó, hülyén vezető buszsofőrök, tapasztalat. De a nagy részük rendes, tapasztalt. Egy tuistabuszsofőr teljesen másképp kell vezessen, mint egy BKV buszsofőr, aki naponta 100x járja meg ugyanazt a vonalat, és baleset is nem nagyon történhet. A turistabusz meg gyakran teljesen idegen helyeken megy, ahol a sofőr sem járt még soha, és ott kell manőverezzen 60 türelmetlen emberrel. Nem mindegy azért.
2017. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kalauz, meg milyen proli légitársaság?
2017. okt. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Hát nem tudom, kalauz elvileg csak a MÁV-nál van vagy GySev esetleg.

Fly Emirates vagy Qatar esetleg Etihad :)

2017. okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!