Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen következményekkel jár?...

Milyen következményekkel jár? (büntetés)

Figyelt kérdés
23-án megbüntettek, mert a volánbuszon nem volt rendesen kitöltve a bérletem. Van számlám is róla, a munkahelyem fizeti x %-át. Teljesen elfelejtettem ráírni a nevemet és a számot, megbüntettek 8000Ft-ra. Nem bliccelek, sosem kaptam még büntetést, de ezt kicsit soknak érzem, tekintve, hogy a bérlet 12000Ft. Majdnem két hétig utaztam vele úgy, hogy nem tűnt fel egyik soförnek sem, mindig felengedtek a buszra. Bementem a Hóruszhoz, ahol a kedves hölgy, azt mondta küldjek írásos panaszlevelet. Amennyiben, nem lett volna ott a bérletem, másnap bemutathattam volna 1300Ftos díj ellenében. Kérdésem az lenne: Mi történik, ha nem fizetem be az összeget? Illetve, hol tudok utána nézni milyen jogaim vannak nekem és milyenek az ellenőrnek? Nyilván befizetem, ha muszáj és felfogom tanulópénznek, de ez a 8000Ft is sok nekem és érdekelne lehetséges e valahogyan kibújni a fizetési kötelezettség alól... A válaszokat előre is köszönöm.

2017. okt. 27. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Oka van, hogy ezért büntetnek. Hiszen ha nincs egyetlen személyhez kötődő azonosítója a bérletnek, akkor többen is használhatják. Ez anyagi veszteséget okoz a közlekedési szolgáltatónak.

Én elhiszem, hogy nálad csak feledékenység volt, de a közlekedési szolgáltató nem hitre alapoz.


► Az ellenőrnek joga volt emiatt pótdíjazni, sőt munkaköri feladata a KNYKK Középnyugat-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. ÜZLETSZABÁLYZATA IX. fejezete 7. pontja szerint, hiszen nem rendelkeztél érvényesített utazási igazolvánnyal.

(A IX. fejezet tartalmazza az ellenőri tevékenységet, jogot is.) ◄

┌── Az üzletszabályzat szerint utazási igazolvány: az az irat vagy elektronikus adathordozó, amely a menetrend szerinti autóbuszjáratok igénybevételéhez tulajdonosát vagy birtokosát, illetve a csoport tagjait meghatározott viszonylat(ok)ban, autóbuszvonal(ak)on és meghatározott időpontban vagy az érvénytartamán belül - kedvezménnyel vagy anélkül - egyszeri vagy többszöri utazásra jogosítja (menetjegy, bérlet, egyéb); az utazási igazolvány a személyszállítási szerződés megkötésének és ez által az utazási jogosultságnak is bizonyítéka, kivéve, az utazási kedvezményekről szóló kormányrendeletben meghatározott esetek.


Szintén az üzletszabályzat szerint: Az érvényességet tartalmazó igazolással, igazolvánnyal stb. összetartozást kifejező megjelölés: név, igazolványszám vagy más ehhez hasonló személyes vagy személyhez kötődő adat, amelyet az utazási igazolványon a használatba vétel előtt kell az utasnak feltüntetnie az utazási igazolvány és a bérlet-igazolvány vagy jogosultsági igazolás összetartozásának igazolására.

Ezt nem tetted meg, ezért nem volt érvényes a bérleted (üzletszabályzati összefoglaló megnevezéssel: utazási igazolványod). ──┘


► A 8 000 Ft a díjszabásban megállapított pótdíj, ennek mértékéről nem az ellenőr dönt. ◄


XII. cím 1. fejezet:

• 1.4. Az utasnak fizetési kötelezettségének teljesítésére lehetősége van részletfizetés igénybevételére, három havi részletben. Az utas részletfizetésre vonatkozó igényét a pótdíjazástól számított 30 napon belül kérvényezheti a Hórusz-Global Kft. ügyfélszolgálati irodáiban, illetve elérhetőségein (8000 Székesfehérvár, Budai u. 9-11. 3. em. 315 sz. iroda ügyfélfogadás: Hétfő-Szerda-Csütörtök 10.00-16.00 óráig, Kedd 12.00-18.00 óráig; Tel/Fax: 22-301-079; e-mail: kontroll@horuszglobal.hu ; 2800 Tatabánya, Mártírok útja 81/B; Tel: 34- 317-762; Fax: 34/313-869; e-mail: ellenorzes@horuszglobal.hu).


► Be nem fizetés következményei:


A 30 napon túli megemelt pótdíj (12.000,- Ft) kiszabása esetén részletfizetés igénybevételére nincs lehetőség.


XII. cím 2. fejezet

2.1. Amennyiben a kötelezett a menetdíjat és a pótdíjat az utazástól számított 30 napon belül nem fizeti meg, a Szolgáltató vagy megbízottja újabb határidő kitűzésével felszólítja kötelezettsége teljesítésére és közli a megemelt pótdíjjal számított követelést. Ha kötelezettségét az újabb határidőre sem teljesíti a kötelezett, a Szolgáltató intézkedik a követelés jogi úton történő behajtására. Ez utóbbinak költségeit is a kötelezettnek kell viselni.

2.2. Kiskorú és gyámság alatt álló személlyel szembeni követelését a Szolgáltató a gyámmal szemben érvényesíti. ◄


Az üzletszabályzat: [link]

2017. okt. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de örülnék, ha olyan is írna, aki az én oldalamat is figyelembe veszi. Az üzletszabályzatot elolvastam, de ott minden úgy van megfogalmazva, ami (még ha hazugság is), de egyértelműen nem utasbarát. Tapasztaltam, amikor bementem beszélni a Hóruszhoz. Az ellenőrnek mindent szabad, az utasnak meg nincsenek jogai. A számla bizonyítja, hogy az enyém. Ha esetleg valakinek van valamilyen segítő infomációja, megköszönném, ha privátbn megírná. :)
2017. okt. 27. 21:55
 3/6 anonim ***** válasza:
A számla bizonyíthatja, hogy a tiéd, de mi bizonyítja, hogy nem használtátok többen is?
2017. okt. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Furcsállom ezt a kinek az oldalán állást is, és azt a sérelmezésed is, hogy az ellenőrnek mindent szabad, az utasnak meg nincsenek jogai.


Ha valaki nem fizet fizetős parkolóban, akkor bántó igazságtalanság, ha a közterület-felügyelő megbünteti? Ez azt jelentené, hogy a felügyelőnek mindent szabad (= megbírságolni a vétkes autóst), az autósnak meg nincsenek jogai (= joga van nem fizetni)?

Pedig joga van elfelejteni parkolójegyet venni, egyébként is aránytalan, pl. aznap 8 órán át fizetős parkolóban 10 órai pótdíjat megállapítani, mikor csak másfél órát állt ott.

De, ennyi a büntetés, ez jár érte. A közterületest pedig azért alkalmazzák, fizetik, hogy ezt megtegye.


Sajnálom, hogy nem úsztad meg a feledékenységed, de semmi jogtalanság, igazságtalanság nem történt, nem történik.

Nem értem, hogy miért vársz el kivételezést, miért jogtalan, ha nem teszik?

Nemigen jogosult az ellenőr arra sem, hogy hónap elején elnézze az ilyen hiányt, de három héttel az érvényesség kezdete után már ez semmiképp nem várható el.


Nálunk a munkáltató sem fogadja el a bérletleadást elszámoláshoz, ha nincs ráírva, aminek rajta kell lennie. Számviteli ellenőrzésnél hogyan bizonyítaná, hogy egy senkihez sem köthető bérletszelvény alapján jogosan térítette meg, például nekem, a 86%-át?

2017. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aki érteni szeretné, úgy is érteni fogja, hogy miről írok. Az ellenőr példaul nem tépheti ki a kezemből sem a bérletet, sem az irataimat. Elkérheti (együtt működöm vele), de nem veheti el, mert nem hivatalos személy. Nem érhet hozzám, nem trágárkodhat velem. Az én nézőpontom is lényeges (az utasé), nem véletlen az sem, hogy nyertek már pert bkk vagy a v ellen, mert nem mindig járnak el jogszerűen. Az más kérdés, hogy mivel nem nagyvárosról van szó, elengedhetett volna egy figyelmeztetéssel és emberségesen megvárta volna, hogy ráírjam a nevet vagy a számot. Mert így is lehet, nem fenyegetőzve. Az megint más kérdés, hogy egy izomkolosszussal szemben vagy egy hajléktalannal nem így járnak el. Persze ezzel nem foglalkoznak, de még véletlenül sem kell beállítani az ellenőröket szentnek, mert ismétlem sokszor nem járnak el jogszerűen és a munkájukat sem végzik el tisztességesen. Gyerekekkel és olyan emberekkel szórakoznak, akik pont nem a bliccelők táborát erősítik.
2017. okt. 28. 21:01
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves ellenőrpártiak, illetve ellenőrök!

Az igazságtalanság ott van, ahol a kérdező is írja: "Amennyiben, nem lett volna ott a bérletem, másnap bemutathattam volna 1300Ftos díj ellenében."

Mert ha többen is használják a bérletet, akkor nyilvánvalóan a kérdező nem mutatja be az ellenőrnek, hanem azt mondja, hogy nincs nála, otthon szépen ráírja az adatait és bemutatja 1300 Ft ellenében.

Az egész rendszer arra épül, hogy vannak feledékenyek, akiket így le lehet húzni 8000Ft-ra! A megoldás az lenne, hogy a szelvényt ki sem adja addig a pénztáros, ameddig rá nem írja a vásárló azonosítóját, de ez persze kizárná az ilyen lehúzásokat. Lehet lepontozni, de az akkor is gyomorforgató hozzáállás a közlekedési vállalat részéről, amikor alapból azt feltételezik valakiről, hogy csal, pedig csak feledékeny. És ezen az sem változtat semmit, hogy az üzletszabályzatban ez hogyan van leírva!

2017. okt. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!