Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg igaz az hogy kicseréli...

Tényleg igaz az hogy kicseréli nekem a máv a vonatbérletet egy újra ingyen ha elmosódott rajta a kód és nem lehet beolvasni?

Figyelt kérdés
ma a kalauz beakarta olvasni a kódot a bérletemen de nem birta mert el van mosodva a kód rajta, azt mondta ingyen kicserélik a bérletet másikra, na most az érdekelne engem hogy ez a csere i a jegypénztárnál történik?? odamegyek és mondom mi a helyzet tényleg kicserélik ingyen?? nem fognak akadékoskodni?? vagy elöbb az informácio ablakhoz menjek és kérdezzek rá?? gondoltam megkérdezem hátha más is járt már igy, am nem értem miért nem tud a máv minöségi bérletet legyártani, ezzel csak bosszuságot okoznak az embereknek.

2017. nov. 15. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy kicserélik, de én nem is izgatnám magamat azon, hogy homályosabb. Hol van leírva a MÁV-START üzletszabályzatában, utazási feltételeiben, stb., hogy a kódos bérleteken a kódnak géppel olvashatónak kell lennie? Amúgy is imádom, hogy a jegyvizsgálók újabb mániája az lett, hogy a kódos bérleteket minden egyes nap leolvassák, teljesen értelmetlenül, miközben a kód nélküli bérletekre meg szinte rá sem néznek.
2017. nov. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 90 napos Vakáció-bérletem mosódott el, az egyik kalauz ráírta, hogy "csere" - és ezt a következő utamon egy másik kalauz számon is kérte, hogy miért nem cseréltem ki.

Végül a Nyugati, valamint Cegléd érintésével a Keleti ügyfélszolgálatán kicserélték (még Szolnokot ajánlották Cegléden, de arra nem vitt utam), a bérlet típusa, valamint az érvényességi ideje látszódott, a sorszáma és a QR-kód már elmosódott, de hosszas vizsgálgatás után (amit én nem láttam) adtak egy kézzel kitöltött kb. A5-ös papírt (ez eredetileg egy utasleadási lap vagy valami hasonló űrlap), amin rajta voltak a bérletem adatai, és így utaztam vele még egy hónapig.

2017. nov. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a valaszokat, teljesen igazad van egyes, egyik kalauz se csinalja ezt csak ez az egy nem normalis, ez a maniaja, am biztos hogy nem szazas vegzett velem aztan tovabbment 3 perc mulva visszajon es kerte meg egyszer a berletet mondtam neki mar volt itt egyszer es elment, pedig nem sok ember volt a vonaton.
2017. nov. 16. 06:11
 4/6 anonim ***** válasza:

" Hol van leírva a MÁV-START üzletszabályzatában, utazási feltételeiben, stb., hogy a kódos bérleteken a kódnak géppel olvashatónak kell lennie? "


Hát itt:


"6.3.15

Érvénytelen az a menetjegy,

b)amelyet annyira megrongáltak vagy megcsonkítottak,

hogy emiatt annak ellenőrzése lehetetlenné válik"

Az ellenőrzés a QR-kód alapján történik, ami viszont ez esetben megrongálódott, az ellenőrzés tehát lehetetlenné vált.


És hogy ne legyen gond, hogy nem bérletről szól a szöveg:

"6.1.Menetjegyváltási kötelezettség

Az utasnak az utazás megkezdésekor – ha jelen Üzletszabályzat másként nem rendelkezik – a megszakítás nélkül beutazni kívánt teljes viszonylatra érvényes menetjeggyel (II. fejezet 9.1.6.) vagy utazásra jogosító igazolvánnyal (a továbbiakban együtt: menetjegy) kell rendelkeznie"

2017. nov. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem megrongálás, vagy megcsonkítás, hanem a nyomtatás elhalványulása, amiről egyébként tehet a vasút is, másrészt meg nem teszi lehetetlenné az ellenőrzést, mert van a jegynek más adattartalma is, nem csak a kód.
2017. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
valoban nem teszi lehetetlene az ellenorzest, az ugyfelszolgalaton azt mondtak ha olyan kalauz jon aki ennyire ráér es nem birja beolvasni a kodot akkor a berleten van egy sorszam ilyenkor azt kell beütni, azt mondtak ezt mondjam a kalauznak, egyebkent ez nem az en hibam, silany a berlet minosege.
2017. nov. 20. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!